Bentley Bentayga pozostaje dotychczas hitem sprzedaży brytyjskiego producenta aut luksusowych. Bentley Motors ogłosiła wyniki finansowe za pierwszych sześć miesięcy 2023 r. Firma ostrzega jednak przed trudniejszymi warunkami handlowymi. Luksusowa brytyjska marka odnotowała zysk operacyjny w wysokości 390 mln euro, nieco niższy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. 

Sprzedaż Bentleya w pierwszym półroczu 2023 roku

Przychody Bentleya w pierwszych sześciu miesiącach 2023 roku nieznacznie spadły. Osiągnęły one poziom 1,681 mld euro w porównaniu z 1,707 mld euro w 2022 r. Zwrot ze sprzedaży w pierwszym półroczu utrzymał się na poziomie 23,2 proc. 

Adrian Hallmark, dyrektor generalny Bentley powiedział, że pozytywne wyniki za pierwsze półrocze są w dużej mierze odzwierciedleniem spójnego banku zamówień zgromadzonego w poprzednich miesiącach i latach. 

— Chociaż nasz obecny wskaźnik realizacji zamówień jest dobry, jest nieco niższy od rekordów, które osiągnęliśmy na niektórych z naszych kluczowych rynków w ubiegłym roku. Spodziewamy się trudnych warunków w drugiej połowie roku i dlatego będziemy odpowiednio monitorować nasze dostawy i poziomy zapasów, aby zapewnić utrzymanie jakości sprzedaży i dostosowanie jej w miarę upływu roku — podkreślał.

Bentley Bentayga sprzedaż

Sprzedaż Bentley Bentayga

Spośród dostarczonych w pierwszym półroczu 7 096 samochodów, najlepiej sprzedający się luksusowy SUV Bentayga stanowił 44 procent całkowitej sprzedaży. Najnowszy sedan Flying Spur stanowił 24 procent, a Continental GT i GTC Grand Tourer 32 procent. Globalna sprzedaż spadła o cztery procent w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r., przy czym Ameryka pozostała najsilniejszym rynkiem firmy, a następnie Chiny i Europa.

W całym 2022 roku sprzedaż Bentley Bentayga odpowiadała za 42 proc. całkowitej sprzedaży Bentleya. W 2022 roku model ten odnotował najlepszy od 6 lat wynik.

Wnętrze Bentleya Bentayga

Bentley i strategia Beyond100

Pomimo ostrzeżeń o nadchodzących trudnych warunkach, firma chce kontynuować swoje zaangażowanie w realizację strategii Beyond100. Obejmuje ona transformację z portfolio produktów skoncentrowanych na silnikach W12 i V8 na w pełni elektryczne samochody w ciągu dekady. Firma chce także stać się w pełni neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla organizacją. Jest to część dziesięcioletniego programu inwestycyjnego o wartości 3 miliardów euro. Środki pójdą na budowę przyszłych modeli i fabrykę Pyms Lane w Crewe w Anglii. To tam powstają wszystkie modele Bentleya.

Bentley Bentayga — największy hit sprzedażowy Bentleya

Nowy Bentayga to SUV, który oferuje najwyższą moc, luksus i użyteczność. Nadwozie przyjmuje najnowsze DNA projektowe firmy, pomagając stworzyć muskularną, ale stylową postawę. Wyposażony w ulepszone siedzenia i wykończenia, Bentayga drugiej generacji korzysta z najnowocześniejszego systemu informacyjno-rozrywkowego, rozszerzonego pakietu usług połączonych My Bentley i zwiększonej przestrzeni na nogi z tyłu dla większego komfortu pasażerów. 

Nowy Bentayga na łączyć w sobie możliwości, zorientowanego na osiągi Grand Tourera, luksusowej limuzyny i przestronnego samochodu rodzinnego. To wszystko wzbogacone o prawdziwe zdolności terenowe i praktyczność w realnym świecie.

Bentley Bentayga sprzedaż

W drugiej generacji zastosowano Bentley Dynamic Ride – pierwszą na świecie elektryczną technologię aktywnej kontroli przechyłów. Została ona jeszcze bardziej udoskonalona, a nowy Bentayga oferuje jeszcze lepszy zakres ustawień jazdy na drodze i w terenie.

Samochód, który stworzył sektor luksusowych SUV-ów w momencie premiery w 2015 roku, znajduje się na szczycie luksusowej mobilności. Nowy Bentayga opiera się na sukcesie tego przełomowego pierwowzoru. Oferuje on najnowszą technologię pokładową, dodatkową użyteczność i jeszcze bardziej przytulną, ręcznie budowaną kabinę.

Zaprojektowany, skonstruowany i ręcznie wykonany w Crewe w Anglii, nowy Bentayga jest oferowany z wydajnym hybrydowym układem napędowym typu plug-in, 4,0-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Dostępny jest także potężny 6,0-litrowym 12-cylindrowym silnikiem benzynowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię