Bentley staje się pierwszą firmą, która uzyskała certyfikat „Net Zero Plastic to Nature”. Certyfikat został przyznany po ukończeniu oceny zarządzania tworzywami sztucznymi, skupiającej się na logistyce i opakowaniach. Analiza obejmuje wykorzystanie, redukcję i recykling tworzyw sztucznych.

  • Bentley otrzymał tytuł „Net Zero Plastik Nature”
  • Firma redukuje ślad plastiku w całym łańcuchu produkcji i dostaw
  • Do 2030 roku Bentley chce osiągnąć pełną neutralność węglową

Bentley walczy z plastikami

Bentley został pierwszą firmą, która otrzymała akredytację South Pole’s „Net Zero Plastic to Nature” po pomyślnym przeprowadzeniu oceny zarządzania odpadami. Status ten, uznawany na całym świecie, odzwierciedla bieżące inicjatywy środowiskowe firmy i jest kluczową częścią strategii Beyond100, której celem jest osiągnięcie całkowitej neutralności węglowej do roku 2030.

Dogłębna ocena objęła działania, od makroplastikowych opakowań, części używanych w logistyce i produkcji, po utylizację plastikowych zabezpieczeń w dalszych etapach produkcji. Oceniono również emisję mikroplastiku pochodzącego ze ścierania się opon w ramach logistyki i cyklu życia produktu, określając całkowity ślad plastikowy na 165,4 tony. Audyt wykazał, że większość odpadów plastikowych została już poddana odpowiedniemu recyklingowi i przedstawił zalecenia dotyczące usprawnień.

Transport samochodów Bentley na lawecie
Bentley walczy z plastikiem
Bentley walczy z plastikiem

Bentley inwestuje w projekty w Azji

Bentley zainwestował w certyfikowane jednostki, które wspierają dwa projekty South Pole skupiające się na rozwoju specjalistycznych projektów infrastruktury zbiórki i recyklingu odpadów plastikowych. Są to projekty z Neela Saga w Indiach i Second Life w Tajlandii. Działanie to zapewnia, że pełna ilość nieprzetworzonych odpadów z tworzyw sztucznych wykazana w badaniu z 2021 roku, została skutecznie złagodzona.

– Nasze dążenie do przyszłości wolnej od plastiku jest istotną częścią naszej strategii Beyond100, a pionierska współpraca z South Pole pomogła nam ocenić wpływ kroków, które podjęliśmy w celu zmniejszenia i recyklingu plastiku wokół naszego zakładu, badając każdy aspekt naszego logistycznego łańcucha wartości. Od folii bąbelkowej i pianki używanej do pakowania części przychodzących, po pokrycia karoserii i procesy pakowania w folię termokurczliwą stosowane do ochrony pojazdów i materiałów posprzedażowych – mówi Peter Bosch, członek zarządu ds. produkcji w Bentley Motors.

Bentley inwestuje w projekty prośrodowiskowe w Azji
Bentley inwestuje w projekty prośrodowiskowe w Azji

Strategia Bentleya Beyond100

Ogłoszona w 2020 roku przełomowa strategia Beyond100 firmy Bentley stawia sobie za cel osiągnięcie przywództwa w dziedzinie zrównoważonej mobilności. Jej celem osiągnięcie całkowitej neutralności węglowej do 2030 roku, a następnie osiągnięcie pozytywnego wpływu na klimat siedziby Bentleya w Crewe.

Bentley walczy z plastikiem w całym łańcuchu produkcji
Bentley walczy z plastikiem w całym łańcuchu produkcji
Bentley walczy z plastikiem w całym łańcuchu produkcji

Bentley redukuje emisję CO2 w produkcji

Bentley walczy także z emisją CO2. Emisja CO2 w fabryce w Crewe w 2021 r. spadła o ponad 70 proc. w stosunku do poziomu z 2020 r. Wszystko dzięki wprowadzeniu urządzeń do produkcji zielonego gazu i biopaliw dla logistyki na terenie zakładu.

W tym samym okresie zużycie energii na jeden pojazd zmniejszyło się o ponad 17 proc. Zakład przekroczył swój pierwotny cel, jakim było zmniejszenie wpływu produkcji na środowisko o 75 proc. w ciągu 15 lat; w okresie od 2010 do 2025 roku. Na zrównoważone inwestycje przeznaczono 2,5 miliarda funtów. W fabryce będą budowane przyszłe samochody elektryczne Bentley.

Dane z „Fabryki marzeń” Bentley Motors w Crewe pokazują, że brytyjska marka jest na najlepszej drodze, aby stać się najbardziej zrównoważoną marką samochodów luksusowych na świecie. Najnowsze dostępne dane wskazują na ogólne zmniejszenie wpływu na środowisko w przeliczeniu na jeden pojazd, mimo że w tym samym okresie Bentley zwiększył wielkość produkcji o 38,3 procent.

Wolumen zużywanej wody w fabryce w 2021 roku został zmniejszony o 26,6 procent, głównie dzięki dużym inwestycjom w środki przechwytywania wody i instalację systemów recyklingu wody. Część tego spadku wynikała również z ograniczenia zużycia wody na terenie zakładu, co było spowodowane tym, że w czasie pandemii większa liczba pracowników pracowała w domu.

Fabryka Bentleya w Crewe
Fabryka Bentleya w Crewe

Czym jest South Pole?

Firma South Pole została założona w 2006 roku i pomaga organizacjom na całym świecie w opracowywaniu kompleksowych programów i strategii redukcji emisji, które przekształcają działania na rzecz klimatu w długoterminowe możliwości biznesowe. Jest to zgodne z celami Porozumienia Paryskiego i celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię