Praca w Audi w Ingolstadt szuka człowieka. Audi tworzy 500 nowych miejsc pracy związanych z mobilnością elektryczną. Wraz z rozpoczęciem produkcji nowej serii Audi Q6 e-tron, Audi rozpoczyna największą inicjatywę modelową w swojej historii. Nowe Audi oparto o platformę Premium Platform Electric (PPE)

Praca w Audi w Ingolstadt szuka człowieka

Pierwsza w pełni elektryczna seria modelowa produkowana w Ingolstadt pokazuje, w jaki sposób Audi przygotowuje swoją produkcję i ludzi do nowej ery mobilności elektrycznej. Dzięki 500 dodatkowym miejscom pracy przy produkcji nowego, w pełni elektrycznego Q6 e-tron, Audi chce pokazać, że gwarantuje wysoki poziom zatrudnienia i nowe miejsca pracy. Elektryfikacja zwiększy bezpieczeństwo zatrudnienia w niemieckich lokalizacjach. Audi w swojej rekrutacji będzie rozpatrywało także kandydatury osób, które już pracują w Ingolstadt.

Praca w Audi w Ingolstadt

Przekwalifikowanie pracowników

Oprócz tworzenia miejsc pracy w Audi w Ingolstadt specjalnie dla e-mobilności, transformacja siły roboczej jest istotną częścią transformacji Audi. Niemiecki producent zapewnia pracownikom szkolenia i możliwości rozwoju. Nacisk położono na rozwój oraz przekwalifikowanie obecnych pracowników do nowych zadań. W ciągu ostatnich 18 miesięcy zakwalifikowano do nowych programów ok. 8300 pracowników z działu produkcji i rozwoju technicznego, a także sprzedaży w Ingolstadt. Miało to miejsce tuż przed wprowadzeniem na rynek serii Q6 e-tron.

Fabryka Audi w Ingolstadt

Tylko w 2022 roku AUDI AG zainwestowało około 150 milionów euro w szkolenia i rozwój pracowników. W Audi Hungaria w Győr, gdzie powstaje elektryczny układ napędowy dla Audi Q6 e-tron, od 2022 r. przeszkolono około 2 000 pracowników w zakresie elektryfikacji.

Produkcja serii modeli Audi Q6 e-tron sprawi, że siedziba główna w Ingolstadt będzie pierwszym zakładem Audi w Niemczech posiadającym własny zakład montażu akumulatorów. Dzięki montażowi akumulatorów Audi stworzyło już 300 przyszłościowych miejsc pracy w zakładzie w Ingolstadt.

Jednocześnie budowane jest cenne know-how, które będzie wykorzystywane w produkcji w pełni elektrycznych pojazdów we wszystkich fabrykach.

— Wykorzystujemy elektryfikację do kompleksowego dostosowania naszej światowej sieci produkcyjnej; montaż akumulatorów w Ingolstadt jest tego częścią – mówi Gerd Walker, dyrektor ds. produkcji w Audi.

360factory — Audi i produkcja przyszłości

W ramach strategii korporacyjnej Vorsprung 2030, Audi wcześnie podjęło decyzję o wycofaniu silników spalinowych. W oparciu o tę decyzję Audi podejmuje obecnie kroki w celu przygotowania wszystkich swoich zakładów do produkcji samochodów elektrycznych. Do końca bieżącego dziesięciolecia w każdej fabryce Audi na świecie będzie powstawał co najmniej jeden model auta elektrycznego. Audi wykorzystuje przebudowę swoich zakładów do kompleksowej reorganizacji swoich zakładów i procesów produkcyjnych.

Audi Production wyznaczyło ambitne cele transformacji swoich zakładów w ramach strategii 360factory, a także przyjmuje holistyczne podejście do ich realizacji. Optymalizacja procesów produkcyjnych oraz cyfryzacja są podstawą wzrostu wydajności produkcji. Zrównoważone i odporne łańcuchy dostaw oraz wysoce elastyczna sieć produkcyjna to tylko niektóre ze strategicznych obszarów, które wykorzystuje Audi Production.

Nowe miejsca pracy w Audi

W ramach działań związanych z tworzeniem miejsc pracy w obszarze produkcji, Audi poszukuje nowych pracowników z wykształceniem metalurgicznym lub elektrycznym i odpowiednim doświadczeniem zawodowym. Aplikacje można składać online. Pierwsze rozmowy z kandydatami odbędą się 21 lipca 2023 r. w Ingolstadt. Kolejne terminy zostaną ogłoszone na stronie internetowej. Kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne osobiście po otrzymaniu aplikacji, a także przejściu procesu wstępnej selekcji.

Firma nadal pogłębia swoją wiedzę w zakresie oprogramowania wobec czego poszukiwania ekspertów ds.oprogramowania dla działu rozwoju technicznego idą pełną parą. Kandydaci mogą również aplikować na otwarte stanowiska na Audi Job Portal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię