Salon Lexusa w Olsztynie został otwarty. Jest to już 20. placówka tego typu w Polsce. Rok 2023 był dla marki premium japońskiej Toyoty najlepszym rokiem Lexusa na polskim rynku.

Salon Lexusa w Olsztynie — dwudziesty salon Lexusa w Polsce

Lexus coraz mocniej rozpycha się na polskim rynku. Ubiegły rok był najlepszym rokiem w dotychczasowej działaności marki w Polsce. Łącznie zarejestrowano nad Wisłą 10 495 tego typu aut, a w stosunku do 2022 roku był to wzrost na poziomie 85 proc. Lexus chce wykorzystać trend rosnącej popularności i otwiera w Olsztynie swój kolejny salon. Daje to japońskiej marce niemal 100-procentowe pokrycie swoją siecią sprzedaży naszego kraju.

Salon Lexusa w Olsztynie Grypy Wiśniewski

Salon Lexusa w Olsztynie to pierwszy i jedyny salon marki w województwie warmińsko-mazurskim. Dwudziesty salon zlokalizowano przy ul. Obrońców Tobruku 9. Placówka należy do Lexusa Grupy Wiśniewski. Dealer prowadzi już jeden salon tej marki – Lexus Warszawa-Wola — i od 31 lat jest dealera Toyoty w Polsce. Lexus Olsztyn poza samą sprzedażą nowych samochodów, będzie oferował również sprzedaż aut używanych, a także serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy. Będzie także prowadzić sprzedaż części zamiennych oraz akcesoriów.

Salon Lexusa w Olsztynie

Sprzedaż Lexusa w 2023 roku

Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla Lexusa w Polsce. W całym 2023 roku salony marki opuściło 10 495 samochodów, co jest nowym rekordem sprzedaży Lexusa na polskim rynku. Sprzedaż wzrosła o 85 procent. Tylko w grudniu firma sprzedała 919 samochodów. W 2023 roku Lexus zdobył udział w rynku premium na poziomie 9,5-proc., a także sprawia to, że otwarcie salonu Lexusa w Olsztynie wpisuje się w trend rosnącego zainteresowania marką.

Lexus zyskuje pozycje wśród klientów indywidualnych, którzy kupili łącznie 2 984 samochody. Na liście dziesięciu najpopularniejszych samochodów premium w ubiegłym roku znalazły się aż trzy modele. Najwyższej uplasował się najpopularniejszy model Lexusa, czyli NX, a auto znalazło się na trzecim miejscu. Łącznie Lexus sprzedał 4 010 samochodów tego typu, co oznaczało wzrost na poziomie 150 proc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię