Skoda ujawnia kolejne szczegóły nowego języka projektowania marki. Czeski producent pokazał szkice nadwozia elektrycznego samochodu koncepcyjnego VISION 7S. Wizualizacje przedstawiają potężnego SUV-a z wyrazistym przodem i reflektorami w kształcie litery T. Światowa premiera samochodu odbędzie się już 30 sierpnia 2022 r.

  • Skoda pokazała szkice nowego auta elektrycznego — Vision 7S
  • Premiera samochody odbędzie się 30 sierpnia 2022 r.
  • Pojazd stanowi zapowiedź nowego języka projektowania marki Skoda

Nowa elektryczna Skoda Vision 7S

Szkice w pełni elektrycznego samochodu koncepcyjnego Skoda VISION 7S prezentują nowo zaprojektowany, efektowny przód auta. Na wizualizacjach dostrzec można m.in. znacznie szerszą i bardziej płaską ramkę grilla auta elektrycznego Skody, która jest przyciemniona i zamknięta. Przednie reflektory, które zostały przesunięte daleko do krawędzi pojazdu, rozmieszczono w dwóch rzędach, jeden nad drugim. Umieszczony nad nimi ostro zarysowany pas świateł do jazdy dziennej rozciąga się na boki przypominając skrzydła i rozszerzając wiązkę świetlną. Reflektory swoim ustawieniem tworzą kształt litery T.

Nowa elektryczna Skoda Vision 7S
Nowa elektryczna Skoda Vision 7S

Elektryczna Skoda Vision 7S — wygląd

Maska elektrycznego samochodu o ostrych konturach nawiązuje do charakterystycznych dla Skody kształtów. Efektowny, całkowicie przeprojektowany przedni zderzak ma siedem pionowo ułożonych wlotów powietrza, z których środkowy posiada przyciągającą wzrok pomarańczową wstawkę. W jego dolnej części znajduje się aluminiowa osłona przeciwnajazdowa. Wygląd modelu auta elektrycznego VISION 7S podkreślają duże, aerodynamicznie zaprojektowane koła. Widok z boku prezentuje przejrzystą powierzchnię i łagodnie opadającą linię dachu.

Co więcej, auto wyróżnia się przestronnym wnętrzem, wykonaniem z trwałych, zrównoważonych materiałów oraz aerodynamiczną i mocną sylwetką.

Światowa premiera modelu VISION 7S zaplanowana jest na 30 sierpnia br. Pojazd stanowi zapowiedź nowego języka projektowania marki Skoda.

Nowa elektryczna Skoda Vision 7S
Nowa elektryczna Skoda Vision 7S

Auta elektryczne Skody

W sumie w 2021 roku firma wprowadziła na czeski rynek 832 pojazdy elektryczne z bateriami, z łącznej liczby 2393 aut zelektryfikowanych. Skoda ENYAQ iV była zdecydowanie najlepiej sprzedającym się pojazdem elektrycznym w 2021 roku, z liczbą 738 egzemplarzy, podczas gdy liczba zamówień sięgnęła prawie 1100. 

W dziedzinie pojazdów zelektryfikowanych Skoda odnosi również sukcesy w segmencie hybryd plug-in. Modele SUPERB iV (640 rejestracji) oraz OCTAVIA iV (407 rejestracji) zdobyły łącznie ponad 31 proc. udziału w rynku i utrzymały wyraźną przewagę nad konkurencją.

Elektryczna Skoda Enyaq Coupé RS zdjęcie: Skoda
Elektryczna Skoda Enyaq Coupé RS zdjęcie: Skoda

Skoda i droga ku elektromobilności

Skoda rozpoczęła swoją podróż w kierunku elektromobilności w 2019 roku, wprowadzając na czeski rynek swój pierwszy elektryczny CITIGOe iV oraz hybrydową wersję plug-in modelu SUPERB iV. Jednak okrętem flagowym nowej ery dla producenta samochodów z Mladej Boleslav jest rodzina ENYAQ iV, w tym wariant COUPÉ

Do 2030 roku, w ramach NEXT LEVEL – ŠKODA STRATEGY 2030, wprowadzone zostaną co najmniej trzy kolejne samochody z napędem wyłącznie elektrycznym, otwierając elektromobilność dla innych grup klientów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię