Skoda wznawia dostawy pojazdów swojej marki do Ukrainy w formacie zestawów SKD (Semi-Knocked-Down). Auta SKD będą, tak jak dotychczas, montowane w fabryce biznesowego partnera Skody – firmy Eurocar w Solomonowie.
- Skoda wznawia dostawy do Ukrainy
- Samochody będą dostarczane w formacie zestawów Semi-Knocked-Down
- Auta będą montowane w Solomonowie
Skoda wznawia dostawy do Ukrainy
W pierwszej partii do Ukrainy zostanie dostarczonych 80 zestawów SKD modeli Skoda – KODIAQ i KAROQ. Wzrost wielkości produkcji w zakładzie w Solomonowie będzie zależał od przebiegu wojny.
Fabryka firmy Eurocar w Solomonowie posiada 20-letnią tradycję montażu samochodów Skody i innych modeli Grupy Volkswagen. Roczna zdolność wytwórcza wynosiła 80 000 samochodów zmontowanych w trybie CKD (Completely-Knocked-Down) i 30 000 w SKD (Semi-Knocked-Down), jednak z powodu wojny w Ukrainie produkcja została wstrzymana. Zamiast tego zakład stał się centrum dystrybucyjnym, przyjmując pomoc żywnościową i humanitarną, a następnie kierując ją tam, gdzie jest ona potrzebna. W fabryce zakwaterowano także rodziny uchodźców. Marka Skoda od samego początku włączyła się w pomoc fabryce oraz innym, dotkniętym wojną Ukraińcom.
Skoda rozpoczęła produkcję akumulatorów dla Grupy Volkswagen
Skoda w pod koniec maja rozpoczęła produkcję akumulatorów w głównej fabryce w Mladej Boleslav. Powstają tam systemy akumulatorów do modułowej platformy MEB, która wykorzystywana jest w samochodach elektrycznych Grupy Volkswagen. Fabryka Skody jest jedyną europejską lokalizacją poza granicami Niemiec, w której te systemy są wytwarzane. Około 250 pracowników będzie wkrótce produkować ponad 250 000 systemów akumulatorów rocznie na nowo wybudowanej linii produkcyjnej.
Skoda produkuje również inne elektryczne komponenty w głównej siedzibie marki. W Mladej Boleslav, od jesieni 2019 roku, wytwarzane są wysokonapięciowe akumulatory trakcyjne, które stosowane są w modelach SUPERB iV, OCTAVIA iV oraz w pojazdach hybrydowych typu plug-in innych marek Grupy.