Volkswagen Poznań wypłaci swoim pracownikom dodatkową pensję na wakacje. Środki zostaną wypłacone wraz z czerwcową pensją. Dodatkowy bonus pieniężny będzie wynosił 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego. To dodatkowa premia będąca częścią szerszego pakietu świadczeń socjalnych i finansowych, uzgodnionych z partnerem społecznym OM NSZZ Solidarność.

  • Volkswagen Poznań wypłaci pracownikom ekstra pensję na wakacje
  • Dodatek będzie wynosił 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego
  • Środki będą liczyć się do Pracowniczych Programu Emerytalnego

Bonus wakacyjny dla pracowników Volkswagen Poznań

Bonus wakacyjny tradycyjnie jest wypłacany pracownikom Volkswagen Poznań wraz z majową pensją. Volkswagen podkreśla, że wraz z taką podwójną wypłatą wzrasta także wartość składki podstawowej PPE (Pracowniczego Programu Emerytalnego). Pracodawca finansuje ją w całości, a jej wysokość wynosi 3,5 procent wynagrodzenia. Zatem dodatkowe świadczenie nie tylko zasila wakacyjny budżet wielu rodzin, ale również wzmacnia przyszłą emeryturę każdego z pracowników.

Volkswagen Poznań we Wrześni - produkcja Craftera

Bonus wakacyjny to ważne świadczenie finansowe jakie otrzymują nasi pracownicy. 10 czerwca tego roku poza wynagrodzeniem zasadniczym na kontach naszych pracowników znalazło się dodatkowo 66 milionów złotych. Cieszę się, że pomimo wielu wyzwań z jakimi mierzy się branża i ogólnej sytuacji gospodarczej, dodatek pozostał i jak co roku zasili budżety rodzinne naszych pracowników – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu Volkswagen Poznań ds. personalnych i organizacji.

Volkswagen Poznań - spawalnia
zdjęcie: Volkswagen

Volkswagen Poznań – świadczenia pracownicze

Bonus wakacyjny to nie jedyne świadczenie dodatkowe, którym objęta jest załoga Volkswagen Poznań. Poza bonusem, pracodawca zapewnia także stały dostęp do opieki medycznej i specjalistów w przychodniach zakładowych, Pracowniczy Program Emerytalny, pakiet medyczny PZU, bonus świąteczny w okresie Bożego Narodzenia, roczną premię za wyniki.

Bonus wakacyjny to jeden z ważniejszych elementów systemu płacowego w Volkswagen Poznań. Przypomnę tylko, że wynosi on 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego naszych pracowników, i został zapewniony na ten i rok kolejny podczas ostatnich negocjacji płacowych. Zwłaszcza w dzisiejszej trudnej sytuacji gospodarczej w naszym kraju jest to silny zastrzyk finansowy dla budżetu rodzin pracowników, który z pewnością pomoże mierzyć się z aktualnymi wyzwaniami – Piotr Olbryś Przewodniczący OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

Zakłady Volkswagen Poznań
zdjęcie: Volkswagen

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię