Skoda wznawia dostawy pojazdów swojej marki do Ukrainy w formacie zestawów SKD (Semi-Knocked-Down). Auta SKD będą, tak jak dotychczas, montowane w fabryce biznesowego partnera Skody – firmy Eurocar w Solomonowie.

  • Skoda wznawia dostawy do Ukrainy
  • Samochody będą dostarczane w formacie zestawów Semi-Knocked-Down
  • Auta będą montowane w Solomonowie

Skoda wznawia dostawy do Ukrainy

W pierwszej partii do Ukrainy zostanie dostarczonych 80 zestawów SKD modeli Skoda – KODIAQ i KAROQ. Wzrost wielkości produkcji w zakładzie w Solomonowie będzie zależał od przebiegu wojny.

Skoda wznawia dostawy do Ukrainy
Skoda wznawia dostawy do Ukrainy

Fabryka firmy Eurocar w Solomonowie posiada 20-letnią tradycję montażu samochodów Skody i innych modeli Grupy Volkswagen. Roczna zdolność wytwórcza wynosiła 80 000 samochodów zmontowanych w trybie CKD (Completely-Knocked-Down) i 30 000 w SKD (Semi-Knocked-Down), jednak z powodu wojny w Ukrainie produkcja została wstrzymana. Zamiast tego zakład stał się centrum dystrybucyjnym, przyjmując pomoc żywnościową i humanitarną, a następnie kierując ją tam, gdzie jest ona potrzebna. W fabryce zakwaterowano także rodziny uchodźców. Marka Skoda od samego początku włączyła się w pomoc fabryce oraz innym, dotkniętym wojną Ukraińcom.

Skoda rozpoczęła produkcję akumulatorów dla Grupy Volkswagen

Skoda w pod koniec maja rozpoczęła produkcję akumulatorów w głównej fabryce w Mladej Boleslav. Powstają tam systemy akumulatorów do modułowej platformy MEB, która wykorzystywana jest w samochodach elektrycznych Grupy Volkswagen. Fabryka Skody jest jedyną europejską lokalizacją poza granicami Niemiec, w której te systemy są wytwarzane. Około 250 pracowników będzie wkrótce produkować ponad 250 000 systemów akumulatorów rocznie na nowo wybudowanej linii produkcyjnej.

SKODA rozpoczęła produkcję systemów akumulatorów MEB skonstruowanych dla elektrycznych modeli Grupy Volkswagen

Skoda produkuje również inne elektryczne komponenty w głównej siedzibie marki. W Mladej Boleslav, od jesieni 2019 roku, wytwarzane są wysokonapięciowe akumulatory trakcyjne, które stosowane są w modelach SUPERB iV, OCTAVIA iV oraz w pojazdach hybrydowych typu plug-in innych marek Grupy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię