Wróci Tesla Roadster. Amerykańska firma planuje ujawnić zmodernizowanego Roadstera pod koniec 2024 roku. Elon Musk ogłosił za pośrednictwem swojej platformy mediów społecznościowych „X”, że nowa odsłona samochodu będzie współtworzona z ekspertami SpaceX.

Tesla Roadster powróci

Samochód będzie „radykalnie” zmodernizowany w stosunku do swojej ostatniej odsłony. Prace nad jego projektem będą organizowane w kooperacji ze SpaceX. Prezentacja nowego modelu nastąpi prawdopodobnie pod koniec 2024 roku. Dostawy miałyby ruszyć w 2025 roku. Elon Musk podkreśla w swoich social mediach, że nory Roadster będzie osiągał prędkość 100 km/h w mniej niż 1 sekundę.

Pierwsza generacja Tesli Roadster

Tesla Roadster to pierwszy samochód produkcyjny Tesli. Auto zrobiło furorę, gdy po raz pierwszy wprowadzono je na rynek w 2008 roku. Roadster cieszył się imponującym przyspieszeniem, eleganckim designem i długim jak na owe czasy zasięgiem. Samochód pokazał potencjał pojazdów elektrycznych w konkurowaniu z tradycyjnymi samochodami sportowymi. Pierwsza generacja Tesli Roadster, produkowana od 2008 do 2012 roku, miała pojemność baterii około 53 lub 56 kWh, w zależności od wersji.

W 2017 roku Elon Musk ogłosił drugą generację Tesli Roadster, obiecując bardziej imponujące osiągi, w tym deklarowany czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 2 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię