Najnowocześniejsze centrum IT Volvo w Szwecji zostało otwarte. Ma ono powierzchnię 22 000 metrów kwadratowych. To tam będą odbywać się testy oprogramowania do samochodów szwedzkiej marki.

Najnowocześniejsze centrum IT Volvo w Szwecji

Nowe centrum testowania oprogramowania, zajmuje powierzchnię około 22 000 metrów kwadratowych i stanowi początkową inwestycję w wysokości około 300 milionów koron szwedzkich. Jest ono okrętem flagowym szwedzkiego producenta w całej sieci centrów inżynieryjnych i technicznych na świecie. Volvo prowadzi także centra testowania oprogramowania w Lund w Szwecji i Szanghaju w Chinach, ale nowy zakład w Göteborgu jest zdecydowanie największy pod względem wielkości i wydajności.

— To najnowocześniejszy obiekt, który będzie centrum naszych globalnych działań związanych z testowaniem i walidacją oprogramowania. Programiści ze wszystkich naszych globalnych ośrodków inżynieryjnych i centrów technologicznych mogą tutaj zdalnie przeprowadzać testy, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jestem głęboko przekonany, że dzięki temu nowemu centrum testowemu ustanowiliśmy nowy punkt odniesienia dla przemysłu motoryzacyjnego — powiedział Anders Bell, nasz globalny szef działu badań i rozwoju.

W nowym ośrodku testowania oprogramowania będzie początkowo zatrudnionych około 100 osób. Liczba ta ma wzrosnąć do 300, gdy centrum testowe zacznie działać z pełną wydajnością. Docelowo będzie w nim znajdować się około 500 stanowisk testowych. Obecnie jest ich 200.

Centrum IT Volvo
Centrum IT Volvo

Centrum IT dla samochodów przyszłości

Volvo podkreśla, że przemysł motoryzacyjny szybko się zmienia, a przykładem tego jest nowy flagowy model EX90. Samochód ten jest w pełni elektryczny, a spora część jego sprzedaży odbywa się przez internet. Auto napędzają najnowocześniejsze komputery z własnym oprogramowaniem. Może ono być stale udoskonalane dzięki regularnym, bezprzewodowym aktualizacjom.

Szwedki producent zaznacza, że nową generację w pełni elektrycznych samochodów Volvo zaprojektowano pod kątem sprzętu, ale zdefiniowano przez oprogramowanie.

Zakład w Göteborgu będzie ściśle współpracował z innymi ośrodkami inżynieryjnymi na całym świecie, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju oprogramowania. W zeszłym miesiącu Volvo utworzyło nowe Centrum Technologiczne w Singapurze. W lutym firma ogłosiła plany dotyczące utworzenia kolejnego Centrum Technologicznego skupionego na oprogramowaniu w Krakowie.

— Nasze rosnące grono inżynierów oprogramowania pracuje nad wieloma ekscytującymi wyzwaniami. Celem jest zwiększenie tempa innowacji poprzez opracowanie oprogramowania dla kluczowych obszarów Volvo – od podstawowej technologii bezpieczeństwa opartej na naszym głębokim zrozumieniu przyczyn wypadków, po naszą percepcję i algorytmy wspomagania kierowcy oraz oprogramowanie do przyszłej autonomicznej jazdy — mówił Alwin Bakkenes globalny szef inżynierii oprogramowania.

Centra IT Volvo

Oprócz lokalizacji w Krakowie i Singapurze Volvo posiada centra technologiczne w Sztokholmie i Lund w Szwecji. Posiada także obiekt w Bangalore w Indiach. Firma posiada również obiekty inżynieryjne w Szanghaju w Chinach i Göteborgu w Szwecji. Chociaż każda z tych lokalizacji ma swój własny obszar zainteresowania, razem tworzą kluczową sieć ośrodków innowacji strategicznie rozmieszczonych na całym świecie.

Centrum IT Volvo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię