Ekoenergetyka-Polska S.A. uzyskała jeden z najbardziej rygorystycznych certyfikatów związanych z płatnościami i zarządzaniem danymi w całej Unii Europejskiej. Mowa tu o certyfikacji zgodnej z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, wydanej przez VDE Instytut Badań i Certyfikacji. Tym samym Ekoenergetyka-Polska będzie jednym z niewielu producentów stacji ładowania w Europie i pierwszym w Polsce, który spełni ten standard i będzie przygotowany na przyszłe regulacje wspólnotowe. 

  • Ekoenergetyka-Polska,jako pierwszy producent szybkich stacji ładowania uzyskała dla serii swoich urządzeń certyfikat zgodny z niemieckim prawem kalibracyjnym
  • Potwierdzenie zgodności Eichrecht dotyczy całej serii urządzeń Axon Easy 60, 120, 180 kW
  • Ekoenergetyka-Polska uruchomiła ponad 2500 stacji ładowania w 30 krajach

Ekoenergetyka-Polska zdobyła ważny certyfikat

Potwierdzenie zgodności Eichrecht dotyczy całej serii urządzeń Axon Easy 60, 120, 180 kW, działających w ramach ogólnodostępnych punktów ładowania, które wyposażane są w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh zgodne z wymaganiami niemieckiej ustawy o pomiarach i wzorcowaniu – Eichrecht (MessEG). Rozliczanie sesji ładowania następuje w oparciu o rzeczywiście pobrane kWh. Stacje ładowania działające jako ogólnodostępne punkty ładowania wyposażone zostały w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh, dzięki którym kierowcy mają pełną kontrolę nad weryfikacją podczas sesji ładowania w czasie rzeczywistym zarówno ilości pobranej energii elektrycznej jak i czasu ładowania. 

– Przyznanie firmie Ekoenergetyka-Polska certyfikacji potwierdziło, że nasze produkty są pozycjonowane na najwyższym poziomie w ramach europejskich standardów – podsumowuje Maciej Wojeński – współzałożyciel i Członek Rady Nadzorczej EEPL.

Korzyścią, jaką rozwiązanie to niesie dla klientów, jest transparentność i bezpieczeństwo transakcji. Kompleksowe bezpieczeństwo danych ładowania gwarantują podpisy cyfrowe, sposób przechowywania danych wraz z dostępem do nich.  

– Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są kolejne wyzwania  w rozwoju branży i na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i niezawodność protokołów płatności. ​​Użytkownicy pojazdów elektrycznych muszą mieć możliwość ładowania swoich samochodów z takim samym zaufaniem i spokojem, do którego przywykli, tankując na stacji benzynowej – zapewnia Petros Spinaris wiceprezes odpowiedzialny w spółce za sprzedaż i marketing. 

Ekoenergetyka-Polska i AXON Easy

Ekoenergetyka-Polska i podbój USA

Państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą zapewnić, że ceny pobierane przez operatorów publicznych punktów ładowania są „rozsądne, łatwo i wyraźnie porównywalne, przejrzyste i niedyskryminacyjne”. Dla Ekoenergetyki po Europie kolejnym strategicznym kierunkiem rozwoju są Stany Zjednoczone. Na początku października eksperci i inżynierowie z zielonogórskiej firny będą uczestniczyć w międzynarodowym wydarzeniu CharIN Testival & Conference NORTH AMERICA w siedzibie Daimler Truck North America w Portland. To będzie ostatni krok na poziomie portfolio, w którym firma chce potwierdzić zgodność i interoperacyjność swoich autorskich rozwiązań softwarowych na rynku amerykańskim. 

Ekoenergetyka-Polska to wiodąca spółka technologiczna z Zielonej Góry w zakresie elektromobilności. Firma projektuje i produkuje nowoczesną infrastrukturę szybkiego ładowania do pojazdów elektrycznych od 12 lat. Do tej pory firma uruchomiła ponad 2500 stacji ładowania w 30 krajach. Ich dostępność to aż 99 proc. Jednocześnie świadczy globalnie usługi wdrożenia i serwisu oraz monitoringu i zdalnego zarządzania infrastrukturą ładowania z własnego Centrum Monitoringu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię