Fiat chce nagradzać w Wielkiej Brytanii nowych właścicieli elektrycznej wersji Fiata 500 za bardziej wydajną jazdę. Firma uruchomiła program gratyfikacji we współpracy z brytyjskim startupem.

  • W Wielkiej Brytanii kierowcy elektrycznego Fiata 500 będą nagradzani kryptowalutami
  • Kryptowaluty będą przyznawane za efektywność stylu jazdy
  • Tokeny będzie można wymieniać np. na subskrypcję na platformie Netflix i Spotify

Elektryczny Fiat 500 i kryptowaluty

Kierowcy otrzymają KiriCoins za efektywny styl jazdy i mogą je wymienić na kupony na niektóre z ulubionych usług Brytyjczyków, takich jak Amazon, Apple, Netflix, Spotify i Airbnb.

Nowy Fiat 500 jest wyposażony w funkcję eco:Score, która ocenia efektywność stylu jazdy od 0 do 100, przy czym wyższy poziom efektywności będzie prowadził do większej liczby KiriCoins i nagród.

Elektryczny Fiat 500

Fiat i kryptowanuty – jak działa program?

Pierwsza w tego typu rodzaju współpraca z Kiri Technologies oznacza, że ​​przy średnim rocznym przebiegu 6200 mil, kierowcy mogą zebrać KiriCoins o wartości około 125 funtów równowartość 18 miesięcy subskrypcji na platformie Netflix lub 12 miesięcy subskrypcji aplikacji Spotify.

KiriCoins można również wydać na zagraniczne wakacje dzięki poszerzeniu oferty o Airbnb.

Technologia zbiera dane dotyczące jazdy, takie jak prędkość i przebyta odległość, i przesyła je do chmury Kiri. Użytkownicy mogą następnie pobrać tokeny na swoje smartfony, by wykorzystać je do zakupu produktów i usług.

Oszczędności

Fiat przyjrzał się również, w jaki sposób kierowcy osiągają roczne oszczędności, korzystając z funkcji eco:Score. Klienci z 100 najlepszymi wynikami mogą w znaczny sposób zaoszczędzić zasięg akumulatora i późniejsze koszty ładowania o 20 procent.

W oparciu o średni koszt ładowania nowego Fiata 500, oszczędność wynikająca ze stylu jazdy pozwala właścicielom elektrycznego Fiata zaoszczędzić prawie 50 funtów rocznie przy ładowaniu w domu. Oszczędności rosną do około 70 funtów przy korzystaniu z publicznie dostępnych szybkich stacji ładowaniu.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Kiri Technologies, ponieważ umożliwiło nam to osiągnięcie pozycji pierwszego na świecie producenta motoryzacyjnego, który nagradza naszych klientów KiriCoin, po prostu wskakując za kierownicę ich nowego 500.

Uważamy, że ta innowacyjna usługa jeszcze bardziej umacnia pozycję nowego Fiata 500 w czołówce zrównoważonej mobilności, zachęcając naszych kierowców do przyjęcia wydajnego i odpowiedzialnego stylu jazdy, który nie tylko pomaga szanować środowisko, ale także umożliwia im poprawę wydajności Fiata 500 w odniesieniu do żywotności baterii i kosztów ładowania – mówi Greg Taylor, Fiat Country Manager.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię