Huawei bierze się za szybkie ładowanie samochodów elektrycznych. Chińska firma opublikowała szczegóły swojego patentu.

  • Huawei prowadzi prace nad przyspieszeniem technologii ładowania aut elektrycznych
  • Huawei pokazał streszczenie opisu swojego patentu

Huawei i auta elektryczne

Firma Huawei opublikowała nowy patent, który ma poprawić właściwości ładowania samochodów elektrycznych. Zgodnie z opublikowanymi informacjami, celem innowacji stosowanych w opatentowanej technologii, jest zwiększenie prędkości ładowania i skrócenie jego czasu.

Chiński producent od dłuższego czasu opracowuje technologie pojazdów i zabezpiecza je w formie patentów. Z drugiej strony, Huawei wielokrotnie zaprzeczał, że będzie budował własne pojazdy i dążył do zdobycia pozycji wiodącego dostawcy technologii motoryzacyjnych na rynku.

Według najnowszych informacji, Huawei planuje opracowanie nowego elektrycznego SUV-a we współpracy z firmą SERES. Poinformowano również, że wejście w branżę pojazdów elektrycznych może stać się ważnym nowym obszarem wzrostu dla Huawei.

Co o swoim patencie pisze Huawei?

W dokumentach patentowych Huawei wskazuje, że „stos ładujący zawiera obwód konwersji mocy” do dostarczania energii ładowania dla pojazdu elektrycznego oraz kontroler do uzyskiwania odpowiedniej jego temperatury.

Gdy temperatura stosu ładującego jest mniejsza lub równa ustawionemu progowi temperatury, na przykład w początkowej fazie ładowania, temperatura stosu ładującego jest niska. Sam stos sterowany dalej jest tak, by ładować pojazd elektryczny z mocą większą niż moc pełnego obciążenia. Większa moc ładowania powoduje zwiększenie prędkości.

Gdy temperatura wzrasta powyżej ustawionego progu temperatury, auto elektryczne jest ładowane z mniejszą mocą przy pełnym obciążeniu. Minimalna moc dostarczana to moc pełnego obciążenia, a średnia moc podczas procesu ładowania jest większa niż ta tradycyjna, co poprawia szybkość ładowania i skraca czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię