LG Energy Solution i Honda ogłosiła utworzenie spółki joint venture, która będzie produkować akumulatory litowo-jonowe do pojazdów elektrycznych (EV) produkowanych przez Hondę. Firmy chcą zainwestować w nowy zakład 3,5 mld dolarów.

  • LG Energy Solution i Honda budują nową fabrykę akumulatorów w USA
  • Zakład ma mieć zdolność produkcyjną wynoszącą ok. 40 GWh
  • LG Energy Solution i Honda zobowiązały się do zainwestowania 3,5 mld dolarów i stworzenia 2200 miejsc pracy

LG Energy Solution i Honda budują nową fabrykę akumulatorów w USA

Spółka joint venture rozpocznie budowę nowego zakładu akumulatorów na początku tego roku. Prace mają zostać zakończone do końca 2024 r., a rozpoczęcie masowej produkcji zaawansowanych ogniw litowo-jonowych ruszy do końca 2025 r. Zakład ma na celu osiągnięcie rocznej zdolności produkcyjnej wynoszącej około 40 GWh. Wszystkie akumulatory produkowane przez nową spółkę będą dostarczane wyłącznie do zakładów Hondy w Ameryce Północnej, aby zasilać pojazdy elektryczne sprzedawane w Ameryce Północnej.

– LG Energy Solution posiada wszystkie odpowiednie atuty, aby to wspólne przedsięwzięcie stało się sukcesem: stabilność finansową, jakość, konkurencyjność i zdolność produkcyjną z globalną wiedzą operacyjną. Dzięki połączeniu wiedzy specjalistycznej dwóch firm dostarczymy wysokiej jakości akumulatory, które zapewnią udaną premierę pojazdów elektrycznych marki Honda w Ameryce Północnej, a także pozwolą na rozwój wraz ze społecznością w Ohio poprzez tworzenie wysokiej jakości miejsc pracy – powiedział Robert H. Lee, CEO L-H Battery Company.

LG Energy Solution Wrocław

Nowa fabryka LG będzie położona około 40 mil na południowy zachód od Columbus w hrabstwie Fayette, w pobliżu Jeffersonville. LG Energy Solution i Honda zobowiązały się do zainwestowania 3,5 mld dolarów i stworzenia 2200 miejsc pracy w celu utworzenia nowego zakładu produkcyjnego. Przewiduje się, że łączne inwestycje przedsiębiorstw związane z joint venture wyniosą 4,4 mld dolarów.

– Formalne utworzenie tego wspólnego przedsięwzięcia między LG Energy Solution a Hondą w celu produkcji akumulatorów EV w Ohio to kolejny ważny krok w kierunku naszej zelektryfikowanej przyszłości. Cieszymy się, że możemy iść do przodu z tak silnym partnerem jak LG Energy Solution i wspólnie oczekujemy nawiązania silnych relacji ze społecznością w hrabstwie Fayette, Ohio – powiedział Rick Riggle, COO L-H Battery Company.

LG Energy Solution Wrocław
LG Energy Solution Wrocław
LG Energy Solution Wrocław
LG Energy Solution Wrocław

LG Energy Solution w Polsce

W 2016 roku w Biskupicach Podgórnych powstało LG Energy Solution Wrocław, które stanowi pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Inwestycja typu greenfield we Wrocławiu zaowocowała uczynieniem naszego kraju europejskim liderem tej branży. W zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Obecna moc produkcyjna wynosi 86 GWh, a do 2025 roku LG Energy Solution Wrocław osiągnie poziom 115 GWh.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię