Nissan ogłosił wprowadzenie nowej, opracowywanej obecnie technologii wspomagania kierowcy, która wykorzystuje bardzo dokładne informacje o otoczeniu pojazdu w czasie rzeczywistym, aby znacznie usprawnić unikanie kolizji. Nissana zademonstrował, w jaki sposób technologia ta może automatycznie wykonywać manewry zapobiegające kolizjom.

  • Nissan pokazał nowy antykolizyjny system
  • Od 2030 roku Nissan będzie stosował go w swoich samochodach
  • Nowy system antykolizyjny pomaga unikać kolizji

Antykolizyjny system Nissana

Opracowana przez Nissana technologia „postrzegania prawdy o terenie” łączy informacje pochodzące z wysokowydajnych systemów LIDAR, radarów i kamer nowej generacji. Technologia ta umożliwia wykrywanie w czasie rzeczywistym z dużą dokładnością kształtu i odległości obiektów, a także struktury obszaru otaczającego pojazd.

Antykolizyjny system przyszłości Nissana
Antykolizyjny system przyszłości Nissana
Antykolizyjny system przyszłości Nissana

Wykorzystując te informacje, pojazd może natychmiast przeanalizować bieżącą sytuację, ocenić i automatycznie wykonać wymagane czynności w celu uniknięcia kolizji. Technologia ta może również wykrywać spowolniony ruch i przeszkody drogowe w oddali oraz odpowiednio zmieniać pas ruchu.

Co ważne, technologia ta może również zapewnić większe wsparcie dla kierowców w obszarach, w których nie są dostępne szczegółowe informacje z map.

Nissan jako pierwszy wprowadził na rynek wiele zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę. Kiedy patrzymy na przyszłość autonomicznej jazdy, uważamy, że najważniejsze jest, aby właściciele pojazdów czuli się bardzo pewnie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ich pojazdów. Jesteśmy przekonani, że opracowywana przez nas technologia, znacząco przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków drogowych i wdrażaniu technologii autonomicznej jazdy w przyszłości – mówi Takao Asami, starszy wiceprezes ds. globalnych badań i rozwoju.

Nowy LIDAR

LIDAR nowej generacji, został zintegrowany w systemie Nissana we współpracy z firmą Luminar, wykorzystującą wiodące na świecie technologie. W dziedzinie zaawansowanej kontroli antykolizyjnej niezwykle istotne jest opracowanie wysoce precyzyjnej technologii weryfikacji w środowisku cyfrowym. W tym celu Nissan współpracuje z firmą Applied Intuition, która dysponuje najnowocześniejszą technologią symulacyjną.

Antykolizyjny system przyszłości Nissana
Antykolizyjny system przyszłości Nissana

Nissan uważa, że w nadchodzącej erze autonomicznej jazdy niezbędne będą technologie wspomagające kierowcę, które pozwolą uniknąć wypadków. Nissan zamierza zakończyć prace nad swoją technologią do połowy 2020 roku. Na początku będzie ona dostępna w wybranych nowych modelach, a w roku fiskalnym 2030 praktycznie we wszystkich nowych modelach.

Antykolizyjny system przyszłości Nissana
Antykolizyjny system przyszłości Nissana

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię