Nissan przejął na własność francuski zespół e.dams biorący udział w mistrzostwach Formuły E. Zespół ma swoją siedzibę w Le Mans we Francji.

  • Nissan przejął kontrolę nad francuskim zespołem Formuły E – e.dams
  • Nissan dotychczas współpracował z zespołem e.dams

Nissan przejmuje zespół e.dams

Nissan wszedł do serii elektrycznych wyścigów w 2018 roku. Od początku współpracuje z zespołem e.dams. W marcu 2021 roku japoński producent samochodów ogłosił swoje zaangażowanie w erę Formuły E Gen3, która będzie trwać od sezonu 9 (2022/23) do końca sezonu 12 (2025/26).

Tommaso Volpe, dyrektor generalny Nissan Formula E, zostanie również dyrektorem zarządzającym w e.dams.

To ekscytujący moment dla wszystkich w Nissanie, naszych fanów i klientów na całym świecie. Jesteśmy na starcie od ponad 85 lat, a nasze pragnienie wygrywania nieustannie przyspiesza nas do przodu. Uczymy się bardzo wiele podczas wyścigów, a nieustanne tempo postępu technologicznego, który napędza mistrzostwa Formuły E, zapewni nam wiele możliwości opracowywania jeszcze lepszych samochodów dla klientów – mówi Ashwani Gupta, dyrektor operacyjny Nissana.

Zespół e-dams wygrał łącznie 17 wyścigów, a Szwajcarem Sebastienem Buemi zdobył tytuł najlepszego kierowcy, kiedy ścigał się jeszcze w zespole Renault e.dams.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię