Volvo rozszerza swoją obecność w Sztokholmie, inwestując w centrum technologiczne. Nowy hub stworzy ponad 700 miejsc pracy. Programiści będą prowadzić prace w zakresie inżynierii oprogramowania, nauki o danych i analityki, zarządzania produktami.

  • Volvo otwiera nowy hub technologiczny w Sztokholmie
  • Volvo chce zatrudnić 700 osób
  • Szwedzki producent poszukuje programistów na całym świecie

Volvo otwiera nowe centrum technologiczne

Centrum technologiczne jest rozszerzeniem istniejącej już lokalizacji Volvo, która także znajduje się w centrum Sztokholmu. Nowy obiekt ma wspierać ekspansję Volvo, a także ambicje firmy z połowy dekady, by sprzedawać co najmniej połowę wszystkich swoich samochodów przez internet i tworzyć co najmniej połowę swojego oprogramowania we własnym zakresie.

Volvo otwiera w Sztokholmie nowy hub technologiczny
Volvo otwiera w Sztokholmie nowy hub technologiczny zdjęcie: Volvo

Volvo chce do swojego nowego centrum technologicznego przyciągnąć ekspertów z całego świata.

– Sztokholm jest idealnym miejscem dla talentów technologicznych. Chcemy stworzyć innowacyjne, kreatywne i oparte na współpracy miejsce pracy, aby przyciągnąć ludzi z całego świata. Proces już się rozpoczął i obecnie poszukujemy nowych członków zespołu, którzy mogą pomóc w rozwoju naszej firmy – powiedziała Hanna Fager, szefowa funkcji korporacyjnych w Volvo.

Volvo przez internet

Dążenie Volvo do zwiększenia sprzedaży internetowej jest integralną częścią celu, jakim jest zdobycie pozycji lidera w szybko rozwijającym się segmencie samochodów elektrycznych premium. Skupienie się na sprzedaży online i bezpośrednich relacjach wymaga stworzenia uproszczonego i prostego procesu zamawiania, z przejrzystymi cenami, jasnymi informacjami o produktach i jasnymi terminami dostaw.

Volvo otwiera w Sztokholmie nowy hub technologiczny
Volvo otwiera w Sztokholmie nowy hub technologiczny zdjęcie: Volvo

Volvo zajmuje się także tworzeniem oprogramowania we własnym zakresie, zarówno po to, by osiągnąć swoje w zakresie sprzedaży internetowej, jak i dlatego, że samochody są coraz częściej definiowane przez oprogramowanie, a nie przez tradycyjne atrybuty motoryzacyjne.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię