SANCITY 12 LFH – tak nazywa się nowy autobus wodorowy, który powstał w Polsce w zakładach AUTOSAN. Jak pisze producent, autobus jest uzupełnieniem całej rodziny pojazdów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej.

  • AUTOSAN przedstawił projekt nowoczesnego autobusu wodorowego
  • Oficjalna premiera będzie miała miejsce pod koniec października na Targach w Kielcach

Polski autobus na wodór – SANCITY 12 LFH

AUTOSAN wskazuje, że oficjalna premiera najnowszego autobusu będzie miała miejsce dopiero w przyszłym tygodniu w czasie XV edycji Międzynarodowych Targów Transportu Publicznego TRANSEXPO w Kielcach. SANCITY 12 LFH to niskopodłogowy pojazd, którego długość wynosi 12 metrów. Został on zaprojektowany na bazie autobusu elektrycznego. Sam autobus wyposażony został w silnik elektryczny, który napędzany jest ogniwem paliwowym. Autobus posiada baterie litowo-tytanowe, która są jego magazynem energii oraz zbiorniki wodoru.

SANCITY 12 LFH to nowy autobus wodorowy od firmy AUTOSAN źródło: AUTOSAN

Polski autobus elektryczny, to tylko część planów AUTOSAN-u

Wodorowy SANCITY 12 LFH, jest kolejnym autobusem, który pojawia się w ofercie AUTOSANu. Dołączył on do obecnie seryjnie już produkowanych niskoemisyjnych pojazdów elektrycznych i gazowych. Wodorowy autobus wpisuje się w strategię rozwoju innowacyjnych technologii i jest odpowiedzią firmy na podpisany w maju bieżącego roku List Intencyjny, dotyczący powołania w naszym regionie Podkarpackiej Doliny Wodorowej. Celem nadrzędnym Doliny, jest podejmowanie aktywności i działań, które mają doprowadzić do zbudowania i rozwoju gospodarki opartej na wodorze. Firma AUTOSAN jest także jednym z przedsiębiorstw, które tworzą Klaster Energii – Sanocka Dolina Wodorowa. Został on utworzony w celu budowania w mieście warunków do rozwoju technologii zielonego wodoru. Jednym z jego zastosowań jest m.in. właśnie miejski transport.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię