Automotive News pisze, że firma Acer złożyła pozew w amerykańskim stanie Wirginia przeciwko Volkswagenowi. Niemiecki koncern wskazuje, że jest on bezpodstawny.

  • Volkswagen został pozwany przez Acer
  • Acer uważa, że VW zapłacił za licencje na patenty dla sieci 2G i 3G, a instaluje chipy 4G

Volkswagen ma konflikt z Acerem

Volkswagen powiedział, że zarzuty postawione mu przez firmę Acer są bezpodstawne. Media donoszą, że tajwański producent komputerów pozwał producenta samochodów za naruszenie jego patentów na sieć komórkową. Niemiecki tygodnik WirtschaftsWoche poinformował we wtorek, że firma Acer złożyła pozew w amerykańskim stanie Wirginia, twierdząc, że VW zapłacił tylko za licencje na patenty dla sieci 2G i 3G, ale w ciągu ostatnich dwóch lat w dużej mierze instalował chipy z technologią 4G.

Na pierwszy rzut oka mamy przesłanki, że postawione zarzuty i oskarżenia są bezpodstawne i będziemy bronić naszego stanowiska – dodał producent, odmawiając dalszych szczegółów.

Niemiecki Handelsblatt pisze, że przy 9,3 milionach samochodów sprzedawanych rocznie, może to oznaczać wartość ponad 100 milionów dolarów z perspektywy tylko dwóch lat. Volkswagen ogłosił, że przyjrzy się sprawie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię