Elektryczna Cupra Tavascan zjeżdża już z linii montażowej zakładów Volkswagen Anhui. Chińska spółka joint venture, rozpoczęła produkcję swojego pierwszego elektrycznego samochodu. Cupra Tavascan będzie eksportowana do Europy. Jak donosi Cnevpost.com, kolejny model marki Volkswagen na rynek chiński zjedzie z linii produkcyjnej w 2024 roku.

Elektryczna Cupra Tavascan made in China

Volkswagen Anhui rozpoczął produkcję modelu elektrycznej Cupry Tavascan. Auta przeznaczono na eksport na rynek europejski. Jak podaje Cnevpost.com, informacje podane w Anhui Daily wskazują, że w 2024 roku z linii montażowej zjedzie kolejny model marki Volkswagen, który pojawi się na rynku chińskim.

Cupra, czyli submarka należąca do marki SEAT, przedstawiła koncepcyjny model Tavascana już w 2019 roku. Auto w pełni oparto na platformie MEB, a budowa tego modelu w Chinach ma rozwiązać problem ograniczonych zdolności produkcyjnych w Europie.

Volkswagen w Chinach

Volkswagen Anhui to spółka joint venture założona przez Volkswagena, a także Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC). Powstała ona w 2017 roku i było to pierwsze partnerstwo Volkswagena w Chinach skoncentrowane na autach elektrycznych. Firma początkowo nosiła nazwę Jianghuai Volkswagen Automobile. Pod koniec 2020 roku niemiecki koncern zwiększył swój udział w firmie do 75 procent, a także zmienił nazwę na Volkswagen Anhui.

Volkswagen Anhui zbudował trzecią w Chinach fabrykę MEB, w której mają powstawać pojazdy w pełni elektryczne oparte na tej platformie. Budowa fabryki rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku, a pierwsze instalacje sprzętu miały miejsce w marcu 2022 roku.

Volkswagen jest obecny w Chinach od 40 lat poprzez swoje dwie spółki joint venture: SAIC-Volkswagen, a także FAW-Volkswagen. Odniosły one spory sukces w erze samochodów spalinowych. Teraz oba podmioty wchodzą w erę pojazdów elektrycznych rodziny ID. Volkswagena.

Volkswagen planuje zainwestować w Anhui łącznie 23,1 miliarda juanów w Anhui.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię