Tesla w sobotę podjęła decyzję o zawieszeniu produkcji w swoim zakładzie w Szanghaju. Agencja Reuters podaje taką informację, powołując się na dwa źródła i informację rozesłaną wewnątrz zakładu.

  • Tesla wstrzymała produkcję w fabryce w Szanghaju do końca 2022 roku
  • W styczniu także produkcja zostanie wstrzymana z powodu Chińskiego Nowego Roku
  • Fabryka w Szanghaju jest największym zakładem produkcyjnym Tesli

Tesla tnie produkcję w Szanghaju

Agencja donosi, że Tesla zlikwidowała poranną zmianę, ale amerykańska firma nie podała przyczyny. Agencja informowała już w grudniu, że Tesla planowała wstrzymanie produkcji od 25 grudnia do 1 stycznia. Wstrzymanie nastąpiło jednak dzień wcześniej. Źródła donoszą, że firma w Chinach zmaga się z rosnącą falą zachorowań na COVID-19, co spowodowało problemy w wielu operacjach w ostatnim tygodniu. Chorować mieli zarówno pracownicy zakłady, jak i poddostawcy. 

Reuters pisze też, że Tesla zmaga się z podwyższonym poziomem zapasów, ponieważ chiński rynek przygotowuje się na spowolnienie. Agencja podkreśla, że w ostatnim czasie fabryka w Szanghaju skupiła się na produkcji samochodów na eksport.

W ubiegłym roku w okresie świątecznym zakład działał normalnie i nie było praktyki, aby prace w nim były wstrzymywane pod koniec roku.

Produkcja Tesli w Szanghaju w styczniu 

Wewnętrzny harmonogram, który widziała także Agencja Reuters wskazuje, że Tesla planuje zmniejszyć produkcję w swoim zakładzie w Szanghaju w styczniu. Tesla będzie w przyszłym miesiącu produkować samochody przez 17 dni, między 3 a 19 stycznia i zatrzyma produkcję pojazdów elektrycznych od 20 do 31 stycznia na przedłużoną przerwę z okazji Chińskiego Nowego Roku. 

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię