Nissan Formula E Team kończy testy przedsezonowe. Japoński producent w swojej ocenie pozytywnie zrealizował plan testów na torze w Walencji.

  • Nissan zakończył testy przed dziewiątym sezonem Formuły E
  • Nissan wystartuje w nowym bolidzie Gen3 — Nissan e-4ORCE 04
  • W nowym sezonie w barwach Nissana będą się ścigać: Norman Nato i Sacha Fenestraz

Nissan i testy przed nowym sezonem Formuły E

Zespół Nissan Formula E Team zakończył pozytywnie testy przedsezonowe w Walencji, podczas których samochody Formuły E Gen3 po raz pierwszy oficjalnie wyjechały na tor przed sezonem 9. Pięciodniowe testy na torze Ricardo Tormo dały Normanowi Nato i Sachy Fenestrazowi pierwszą możliwość oficjalnego poprowadzenia nowego Nissana e-4ORCE 04. Obaj uzyskali dobre czasy okrążeń i zebrali mnóstwo danych przed styczniowym otwarciem sezonu w Mexico City.

Bolid Nissana e-4ORCE 04
Bolid Nissana e-4ORCE 04
Bolid Nissana e-4ORCE 04
Bolid Nissana e-4ORCE 04

Po pierwszym dniu poświęconym ustawieniom zespół szukał lepszych wyników przez resztę tygodnia. Francuz Nato konsekwentnie utrzymywał się w ścisłej czołówce, a w czwartek po południu znalazł się na szczycie tabeli czasów. Francusko-argentyński kierowca — Fenestraz — który rozpoczyna swój pierwszy pełny sezon w Formule E, również uzyskał kilka dobrych czasów.

To był dla nas udany tydzień w Walencji. Aklimatyzacja w nowej technologii była wyzwaniem, ale dla każdego jest ona taka sama. Skupiliśmy się na pracy nad ustawieniami w pierwszym dniu i stosowaniu tego, czego nauczyliśmy się w fabryce, a następnie w kolejnych dniach szukaliśmy sposobów na poprawę wydajności i zobaczyliśmy kilka dobrych wyników: z Normanem stale lądującym w pierwszej dziesiątce i najszybszym w czwartek. Sacha coraz lepiej czuje się w samochodzie, wykonał dobrą robotę i zdobył cenne doświadczenie. Wygląda na to, że osiągi są dobre, więc nadal będziemy pracować nad dopracowaniem niektórych aspektów, aby być w jak najlepszej formie na Meksyk. Cały zespół wykonuje niesamowitą pracę, więc chcę podziękować załodze – mówił powiedział Tommaso Volpe, dyrektor generalny Nissan Formula E i dyrektor zarządzający Nissan Formula E Team.

Nissan Formula E Team wróci na tor w Mexico City, a otwarcie sezonu 16-rundowych mistrzostw świata 2022/23 FIA Formula E odbędzie się na kultowym Autodromo Hermanos Rodriguez 14 stycznia 2023 roku.

Wspaniale było pracować z całym zespołem po raz pierwszy i pokazaliśmy wielki potencjał, szczególnie w czwartek, kiedy znaleźliśmy się na szczycie tabeli czasów. Nadal jest wiele obszarów do poprawy, więc ważne jest, aby mieć dobry plan i pojechać mocno w Meksyku. Dziękuję zespołowi za ciężką pracę, w ostatnich tygodniach bardzo się starali. Czekam na trochę wolnego czasu, aby móc odpocząć i upewnić się, że jestem świeży na początku sezonu – mówił Norman Nato.

Norman Nato kierowca Nissan Team
Norman Nato kierowca Nissan Team

Nissan pokazał nowy bolid Formuły E

Na nadwoziu bolidu, który wystartuje w dziewiątym sezonie wyścigów, zespół postanowił umieścić przykuwający wzrok motyw kwiatu wiśni, który jest narodowym symbolem Japonii. Nie tylko po to, aby podkreślić swoje japońskie korzenie, ale także dlatego, że jest on utożsamiany z nowym początkiem.

Nadchodzące mistrzostwa to także rozpoczęcie długo oczekiwanej ery bolidów trzeciej generacji. Charakteryzują się one o 40 proc. większą mocą w porównaniu z ubiegłoroczną homologacją i osiągają prędkość maksymalną ponad 320 km/h, dostarczając niespotykanych dotąd emocji związanych z elektryfikacją.

Bolid Nissana Gen3 w Fomule E
Bolid Nissana Gen3 w Fomule E
Bolid Nissana Gen3 w Fomule E
Bolid Nissana Gen3 w Fomule E

Nowi kierowcy zespołu Nissan Formula E Team

W nowym sezonie Nissan będzie startował z nowym składem, w którym znajdą się zarówno doświadczeni, jak i młodzi kierowcy. W barwach zespołu będą się ścigać zwycięzca wyścigu Formuły E Norman Nato i Sacha Fenestraz, wicemistrz Super Formuły z 2022 roku. Pochodzący z Francji Nato zasiądzie za sterami bolidu z numerem 17, a Sacha Fenestraz o francusko-argentyńskich korzeniach pojedzie bolidem z numerem 23.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię