Grupa Volkswagen i Enel X Way, spółka Grupy Enel zajmująca się mobilnością elektryczną, ogłosiły uruchomienie nowej spółki joint venture — Ewiva. Jej celem jest przyspieszenie upowszechnienia mobilności elektrycznej we Włoszech i budowę sieci ładowania wysokiej mocy w całym kraju. 

  • Volkswagen i Enel X Way uruchamiają spółkę joint venture — Ewiva
  • Ewiva chce mieć do 2023 roku 3000 punktów ładowania
  • Każdy z punktów ma posiadać ładowarki o dużej mocy do 350 kW

Volkswagen rozbudowuje stacje ładowania we Włoszech

Już dziś Ewiva wdraża największą sieć ultraszybkiego ładowania we Włoszech, z 750 punktami, z których część obecnie oczekuje na aktywację, w 233 lokalizacjach, dodając do około 17 000 punktów ładowania obsługiwanych przez Enel X Way. Spółka joint venture spodziewa się, że do końca 2023 roku będzie miała punkty ładowania w 500 lokalizacji, a do 2025 roku zamierza osiągnąć liczbę 3000 punktów ładowania, każdy o mocy do 350 kW i zasilany w 100 proc. energią odnawialną. 

W sumie Ewiva będzie obsługiwać ponad 800 lokalizacji skoncentrowanych w centrach miast, na obszarach podmiejskich i na głównych drogach wykorzystywanych przez osoby dojeżdżające do pracy i turystów.

— Rozbudowa infrastruktury ładowania odgrywa kluczową rolę w sukcesie samochodów elektrycznych. Enel i Volkswagen – dwaj silni partnerzy z różnych branż, połączyli teraz siły, aby w sposób ukierunkowany zmierzyć się z tym zadaniem, przyczyniając się tym samym do rozwoju e-mobilności we Włoszech — Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen ds. technologii i prezes zarządu Volkswagen Group Components.

Ewiva została uruchomiona w Rzymie podczas uroczystego otwarcia swojej pierwszej stacji ładowania premium przy Via Flaminia 871, która oferuje 14 punktów ultraszybkiego ładowania o mocy do 300 kW każdy, a wszystko to pod dachem zbudowanym z paneli słonecznych. 

— Wspólne przedsięwzięcie stanowi nowy kamień milowy w ciągłym dążeniu Enel X Way i Grupy Enel do rozpowszechnienia mobilności elektrycznej w całych Włoszech poprzez przyspieszenie rozwoju najnowocześniejszej sieci ładowania o dużej mocy, co pomoże uczynić pojazdy elektryczne pierwszym wyborem dla kierowców. Zgodnie ze strategią przyjętą przez Enel X Way w rozwoju publicznej infrastruktury ładowania, przyjmujemy otwarte podejście, udostępniając sieć wszystkim dostawcom usług mobilności i kierowcom dowolnych pojazdów elektrycznych wszystkich producentów — powiedziała Elisabetta Ripa, szefowa Enel X Way. 

Enel X Way i Volkswagen stawiają na biznes w ładowaniu aut

Enel X Way to nowa spółka Grupy Enel w pełni poświęcona mobilności elektrycznej. Obecnie Enel X Way działa w 16 krajach i zarządza blisko 430 000 punktów ładowania, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez umowy roamingowe obowiązujące na całym świecie. 

Grupa Volkswagen uczyniła z ładowania i energii swoją podstawową działalność dzięki strategii NEW AUTO. Firma inwestuje w rozwój otwartej sieci szybkiego ładowania na całym świecie. Do 2025 roku w Europie, Chinach i USA planuje się wspólnie z partnerami około 45 000 punktów High Power Charging (HPC). Oferta produktowa obejmuje również całą gamę rozwiązań w zakresie ładowania dla klientów prywatnych i firm – od własnych wallboxów i elastycznej stacji szybkiego ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i inteligentne taryfy Green-Power. W kolejnym kroku Volkswagen stawia sobie za cel zakotwiczenie samochodu elektrycznego, jako mobilnego banku energii w systemie energetycznym tworząc dodatkową wartość dodaną dla klientów EV.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię