Wojna na Ukrainie spowodowała, że wieli producentów samochodów wstrzymuje produkcję i dostawy samochodów do Rosji. Porsche przekazuje milion euro na pomoc dla osób dotkniętych kryzysem humanitarnym na Ukrainie. Ze względu na obecną sytuację Porsche wstrzymało dostawy swoich pojazdów do Rosji.

  • Porsche przeznacz milion euro na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie
  • Porsche wstrzymuje dostawy samochodów do Rosji
  • Porsche w 2021 roku w Rosji sprzedało 6262 samochody

Porsche przeznacza milion euro na poszkodowanych w wojnie

Wojna na Ukrainie trwa. Ze względu na obecną sytuację na Ukrainie Porsche zdecydowało się przekazać milion euro. Z tej kwoty 750 000 euro trafi do UNO-Flüchtlingshilfe e.V. (UN Refugee Aid) – jest to wieloletni partner Grupy Volkswagen zapewniający kluczowe praktyczne wsparcie w terenie. Pieniądze trafiają bezpośrednio do UNHCR – Agencji ONZ ds. Uchodźców – działającej na Ukrainie od 2014 roku.

Jesteśmy głęboko zasmuceni wydarzeniami na Ukrainie. Wiele osób potrzebuje pilnej pomocy nie z własnej winy. Dlatego wnosimy wkład i wspieramy organizacje, które pomagają ludności w terenie – mówi dyrektor generalny Porsche Oliver Blume.

Samochody Porsche na lawecie. Dostawa samochodów
zdjęcie: Porsche

Dalsze 250 000 euro zostanie przekazane Fundacji Ferry Porsche, która koncentruje się w szczególności na wspieraniu dzieci i młodzieży. Fundacja planuje wykorzystać datki na przykład na pomoc w ramach programu „SOS Wioski Dziecięce”.

Ponadto Porsche wdrożyło wewnętrzny program dla pracowników Porsche, który ma koordynować przekazywanie własnych darowizn na rzecz UNO-Flüchtlingshilfe.

Logo i znaczek Porsche
zdjęcie: Porsche

Porsche wstrzymuje dostawy do Rosji

Ze względu na obecną sytuację na Ukrainie Porsche wstrzymało dostawy swoich pojazdów do Rosji ze skutkiem natychmiastowym.

Grupa Volkswagen w wydanym komunikacie pisze, że z wielkim przerażeniem i szokiem przyjęła wiadomość o wojnie na Ukrainie. Porsche nadal ma również nadzieję na zaprzestanie działań wojennych i powrót do dyplomacji i jest przekonany, że trwałe rozwiązanie konfliktu można znaleźć tylko pod auspicjami prawa międzynarodowego.

We wszystkim, co robi Porsche, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie ludzi są najważniejsze. Stopień wpływu na działalność biznesową jest stale określany przez grupę zadaniową ekspertów.

Ze względu na obecną sytuację Porsche wstrzymało dostawy swoich pojazdów do Rosji ze skutkiem natychmiastowym. W związku z rozległą przerwą w działalności biznesowej w Rosji, Porsche opiera swoje decyzje na ogólnej sytuacji, która charakteryzuje się dużą niepewnością i obecnymi wstrząsami.

Muzeum Porsche w Zuffenhausen w Stuttgarcie
zdjęcie: Porsche

Porsche w Rosji

W Rosji Porsche jest reprezentowane w 20 miastach z łącznie 26 Centrami Porsche. W roku obrotowym 2021 do Rosji dostarczono łącznie 6262 pojazdy. Najpopularniejszym modelem był Cayenne z 3431 egzemplarzami (co stanowi ponad 54 procent).

Drugie miejsce zajął Macan z 1413 pojazdami (ponad 22 procent). Kultowe sportowe 911 zostało przekazane 375 klientom w minionym roku obrotowym.

W sumie w 2021 roku Porsche dostarczyło na całym świecie 301 915 pojazdów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię