Uber i KIA będą pracować nad autem elektrycznym. Firmy zacieśniają współpracę w zakresie nowych modeli Kia „Platform-Beyond-Vehicle”. Podczas targów CES obie firmy podpisały porozumienie ws. rozpoczęcia prac nad gamą pojazdów elektrycznych, które są dostępne obecnie w Uberze.

Uber i KIA będą pracować nad autem elektrycznym

KIA i Uber na Targach CES podpisały protokół ustaleń zobowiązujący obie firmy do współpracy przy planowanym przez KIA rozwoju i wdrażaniu pojazdów PBV. W ubiegłym tygodniu KIA zaprezentowała strategię PBV zakładającą skupienie się na modułowych samochodach elektrycznych, robotyce, a także jeździe autonomicznej.

Dokument ma na celu ulepszenie oferty pojazdów elektrycznych dostępnych na platformie mobilności Ubera. Zakłada on także wsparcie amerykańskiej firmy w osiągnięciu celu dotyczącego zerowej emisji do roku 2040. Celem partnerstwa jest również wsparcie dążenia do produkcji pojazdów KIA PBV, zoptymalizowanych pod kątem kierowców i flot w ramach platformy KIA „Platform Beyond Vehicle”. 

Uber i KIA będą pracować nad autem elektrycznym

Cele współpracy KIA i Ubera

Współpraca ma w zamierzeniu określenie przez KIA optymalnych specyfikacji modeli PBV z możliwą dalszą integracją technologii i usług, z korzyścią zarówno dla kierowców, jak i użytkowników transportu pasażerskiego. Cele partnerstwa obejmują także tworzenie koncepcji, prototypów i produkcję pojazdów PBV dostosowanych do potrzeb kierowców korzystających z platformy Uber.

KIA i Uber będą także współpracować nad sposobami zredukowania całkowitego kosztu posiadania pojazdu. Firmy będą analizować różne opcje PBV i potencjalne oferty subskrypcji Battery as a Service (BaaS). To z kolei ma zmniejszyć początkowe koszty zakupu pojazdu.

Współpraca, zaowocuje także rozwojem programu KIA Flex w Ameryce Północnej, a w najbliższej przyszłości planowana jest jego globalna ekspansja.

Uber i KIA będą pracować nad autem elektrycznym

KIA Flex w USA

Usługa KIA Flex, działająca obecnie w kilku stanach USA, umożliwia kierowcom wybór pojazdów marki KIA do użytku na platformie Uber. Ekspansja ma zapewnić kierowcom korzystającym z platformy Uber kompleksowy pakiet obejmujący dostępność pojazdów elektrycznych, ubezpieczenie i ich konserwację.

Zastosowanie usług diagnostycznych i zapobiegawczych KIA Connect ma zwiększyć wydajność operacyjną pojazdów dzięki wykorzystaniu rozwiązań opartych na danych. Potencjalne usterki mają być wykrywane znacznie wcześniej, a to zredukuje liczbę przestojów i koniecznych konserwacji. 

Uber i KIA będą pracować nad autem elektrycznym

KIA PBV

KIA zaprezentowała na początku tygodnia na targach CES projekt PBV KIA. Jest to wielofazowy, trwający dekadę plan, w ramach którego PBV zrewolucjonizują branżę mobilności. Strategia pomoże jednocześnie realizować ambicje Hyundai Motor Group w zakresie robotyki, zaawansowanej mobilności powietrznej (AAM) i jazdy autonomicznej.

Działalność PBV będzie początkowo opierać się na wprowadzeniu na rynek całkowicie nowego, modułowego pojazdu o nazwie KIA PV5. Wkrótce potem mają zostać wprowadzone na rynek kolejne wersje. Pojawi się PV5 z wysokim dachem, PV5 Van, PV5 Chassis Cab, PV5 robotaxi i PV5 Pickup. Chociaż wszystkie warianty będą opierać się na tej samej modułowej wszechstronności modelu podstawowego, każdy z nich będzie oferował unikalny zestaw cech. W ofercie znajdą się optymalizacje dostosowane do potrzeb Ubera, a także do rynku transportu pasażerskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię