BMW M w 2023 roku dostarczyło najwięcej pojazdów w swojej historii. Marka urosła o 14,3 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W pełni elektryczne BMW i4 M50 po raz kolejny zostało najlepiej sprzedającym się modelem.

BMW M w 2023 roku

BMW M ma za sobą znakomity rok finansowy 2023. Firma po raz kolejny odnotowała rekordowe wyniki. Po raz pierwszy w historii firmy w ciągu jednego roku na całym świecie dostarczono ponad 200 000 pojazdów. Firma kontynuuje tendencję wzrostową z ostatnich lat wraz z nowym rekordem 202 530 sprzedanych samochodów. Wzrost sprzedaży o 14,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim potwierdza, że sportowe pojazdy z logo M po raz kolejny przyciągnęły dodatkowe grupy klientów.

W roku finansowym 2023 po raz kolejny najważniejszym jednolitym rynkiem dla samochodów BMW M pozostawały Stany Zjednoczone. Niemiecki rynek krajowy ponownie zajął drugie miejsce w rankingu regionów sprzedaży. Wielka Brytania, podobnie jak rok wcześniej, pozostała trzecim najważniejszym rynkiem.

Ofensywa elektromobilności nabiera tempa

Pierwszym w pełni elektrycznym modelem marki było BMW i4 M50. W roku 2023 na rynek wprowadzono także BMW i5 M60 xDrive, a także BMW i7 M70 xDrive.

Dzięki zintegrowanej jednostce napędowej na przedniej i tylnej osi, które łącznie rozwijają moc systemową do 601 KM, BMW i5 M60 xDrive jest atrakcyjną opcją dla wielu klientów. Jako najmocniejszy model nowego BMW serii 5, auto posiada w standardzie specyficzne cechy konstrukcyjne, które wizualnie podkreślają jego potencjał sportowy. Auto posiada standardowe podwozie Adaptive Chassis Professional z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami. Wyposażono je także w zintegrowany aktywny układem kierowniczym w połączeniu z elektrycznym napędem na wszystkie koła BMW xDrive.

W 2023 roku zaprezentowano BMW i7 M70 xDrive, najmocniejszy samochód BMW M z napędem wyłącznie elektrycznym. Najwyższy model nowego BMW serii 7 jest również napędzany dwoma silnikami elektrycznymi. Łącznie generują one moc systemową 659 KM i maksymalny moment obrotowy 1015 Nm. BMW i7 M70 xDrive łączy w sobie bezemisyjną mobilność i ekstremalne osiągi.

Nowe modele BMW M

Trzy samochody o wysokich osiągach, które w 2023 r. zakończyły swój pierwszy pełny rok sprzedaży BMW M, w decydujący sposób przyczyniły się do ponownego wzrostu sprzedaży. Drugą generację BMW M2 wyposażono w sześciocylindrowy silnik rzędowy, napęd na tylne koła i opcjonalną 6-biegową manualną skrzynią biegów.

BMW chwali się także, że entuzjastycznie przyjęty przez klientów został także nowy model specjalny BMW M3 CS, który w szczególnie purystycznej formie przenosi na tor wyścigowy i drogę klimat BMW M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię