BYD wprowadza na rynek węgierski gamę elektrycznych samochodów dostawczych i ciężarowych. Furgonetkę ETP3 i ciężarówkę ETM6 można zamówić już dziś, a ich dostawa przewidziana jest na 2022 rok.

  • Chiński BYD rozpoczyna sprzedaż elektrycznych ciężarówek na Węgrzech
  • w 2017 roku BYD zbudowało na Węgrzech swój zakład produkcyjny

BYD wchodzi z ciężarówkami elektrycznymi na Węgry

Sprzedażą elektrycznych ciężarówek BYD na Węgrzech zajmie się partner BYD, firma Eurotrade. Usługi obejmują również obsługę klienta, obsługę posprzedażną i dostawę części zamiennych, które Eurotrade będzie prowadził za pośrednictwem swoich trzech głównych lokalizacji w Szombathely, Kisigmánd, Esztergom i Kistarcsa.

ETP3 to mały van wywodzący się wprost z samochodu osobowego. ETP3 o długości 4,46 m ma masę własną 1,7 tony i ładowność 720 kilogramów. Zasięg elektrycznej furgonetki, wyposażonej w baterię NMC 50,3 kWh ma wynieść 269 km w cyklu mieszanym WLTP. Z kolei mieście auto może przejechać do 310 km. Electrive.net pisze, że niestety przy pełnym obciążeniu, zasięg samochodu elektrycznego znacząco spadnie.

Akumulator samochodu może być ładowany mocą do 40 kW przez połączenie CCS – pełne naładowanie do 100 procent powinno zająć 1,5 godziny. Przy użyciu ładowarki AC, czas ładowania wynosi 7,5 godziny.

BYD wprowadza nową 7,5 – tonową ciężarówkę

ETM6 to z kolei 7,5-tonowa ciężarówka o ładowność 3990 kilogramów. ETM6 ma 5,95 m długości, 2,10 m szerokości i 2,94 m wysokości. BYD nie podaje jednak zasięgu WLTP elektrycznej ciężarówki, ale wskazuje, że może przejechać ok. 200 kilometrów przy pełnym obciążeniu. Ciężarówka posiada na pokładzie akumulator LFPÜ o pojemności 126 kWh. Akumulator przy ładowaniu prądem stałym do 120 kW, potrzebuje ok. 1,2 godziny.

– Istnieje spory potencjał rynkowy dla naszych całkowicie elektrycznych, bezemisyjnych pojazdów BYD eTruck na Węgrzech, w czasie, kiedy świat stawia czoła zmianom klimatycznym – mówi Isbrand Ho, dyrektor zarządzający BYD Europe.

Na Węgrzech firma BYD czuje się jak w domu, ponieważ w 2017 roku wybrała Komárom jako lokalizację do otwarcia swojego pierwszego zakładu produkcyjnego eBus w Europie. BYD Electric Bus & Truck Hungary Kft. zajmuje się głównie montażem eBusów i związanych z nimi produktami energetycznymi.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię