Jaguar Classic ujawnił dwie ekskluzywne kontynuacje modelu C-type. Edycja specjalna ma uczcić pionierskie osiągnięcia pojazdu w 1953 roku. Każdy „70-Edition” posiada charakterystyczne specyfikacje i zostanie zbudowany w najnowocześniejszym zakładzie Jaguara Classic Works w Coventry.

  • Jaguar Classic ujawnił dwie ekskluzywne kontynuacje modelu C-type
  • Limitowane Jaguary C-type Continuation ’70-Edition’ nawiązują do modelu z 1953 roku
  • Auta wykonane są wg specyfikacji z 1953 roku

Nowy Jaguar C-type Continuations

Dwie wersje Jaguara C-type Continuations zostały ujawnione siedemdziesiąt lat po tym, jak C-type’y, wyposażone w pionierskie hamulce tarczowe królowały na szczytach wyścigów samochodów sportowych, w tym zdominowały 24-godzinny wyścig Le Mans w 1953 roku. Do wyścigu zostały zgłoszone cztery samochody Jaguara, zajmując pierwsze, drugie, czwarte i dziewiąte miejsce. Zwycięska para kierowców Tony Rolt i Duncan Hamilton przejechała ponad 2500 mil ze średnią prędkością 105,85 mil na godzinę, bijąc poprzedni rekord.

Jaguar C-type Continuations
Jaguar C-type Continuations
Jaguar C-type Continuations

Jaguar C-type Continuations „70-Edition”

Każdy egzemplarz C-type Continuation ’70-Edition’ został zaprojektowany w sugestywnym kolorze i wykończeniu, z ręcznie wykonaną emaliowaną srebrną plakietką, przeszyciami i haftami z logotypem ’70-Edition’ oraz malowanymi okrągłymi panelami z numerem wyścigowym 70. Pierwsza z tych edycji jest wykończona w kolorze Verbier Silver i skórzanym wnętrzu w kolorze Cranberry Red. Drugi model „70-Edition” jest hołdem dla zwycięskiego samochodu Rolta i Hamiltona z 1953 roku – C-type XKC051 – jest wykończony w barwach zespołu Works Team – British Racing Green ze skórą Suede Green. Logo „70-Edition” jest inspirowane wizualnymi cechami C-type, pierwotnie stworzonymi przez projektanta Jaguara Malcolma Sayera, znanego z kształtu D-type i E-type.

Każdy ’70-Edition’ jest dostarczany z obudową klucza i tabliczką na desce rozdzielczej wykonywaną na zamówienie przez firmę jubilerską Deakin & Francis. Założona w 1786 roku firma Deakin & Francis ma ponad 230-letnie dziedzictwo, będąc najstarszym angielskim zakładem jubilerskim. Firma wykonała tabliczkę na desce rozdzielczej ze zbiornika paliwa Jaguara typu C pochodzącego z 1953 roku.

Jaguar C-type Continuations
Jaguar C-type Continuations
Jaguar C-type Continuations
Jaguar C-type Continuations

Dziewięć miesięcy na zbudowanie silnika

Wykonywane ręcznie przez ponad 3000 godzin w Jaguar Classic Works w Coventry, wszystkie modele C-type Continuation, w tym samochody „70-Edition”, będą budowane zgodnie ze specyfikacją Works C-types z 1953 roku. Pod aluminiowym nadwoziem znajduje się 3,4-litrowy silnik typu straight-six, którego budowa zajęła dziewięć miesięcy z pieczołowicie odnowionymi potrójnymi gaźnikami Weber 40DCO3, dający moc 220 KM.

Modele Jaguara C-type Continuations są wykonane przy użyciu tych samych metod i technik budowy, które były stosowane w poprzedniej epoce, aby utrzymać autentyczność limitowanych serii w stosunku do oryginałów. Pierwsze egzemplarze kontynuacji modelu C-type są już gotowe i trafiają do klientów na całym świecie.

Wszystkie modele Continuation posiadają homologację FIA i mogą brać udział w różnych imprezach historycznych FIA, w tym Jaguar Classic Challenge, które odbywają się na torach wyścigowych, w tym Le Mans i Silverstone.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię