Wszystkie samochody JLR otrzymają technologię Nvidia od 2025 r. Brytyjski Autocar pisze, że ma ona zapewnić lepszą łączność i trzeci poziom autonomii.

  • Jaguar Land Rover nawiązał współpracę z firmą Nvidia
  • Po 2025 roku wszystkie samochody Jaguara Land Rovera mają mieć zaawansowaną funkcję autonomiczności
  • Nvidia będzie rozwijać rozwiązania we współpracy z Jaguar Land Roverem – nie zaś dostarczać gotowe rozwiązania

Jaguar Land Rover ma umowę z Nvidią

Jaguar Land Rover nawiązał współpracę z amerykańskim gigantem oprogramowania – firmą Nvidia – by wprowadzić ulepszoną łączność i zaawansowaną funkcję autonomicznej jazdy we wszystkich samochodach wprowadzonych na rynek od 2025 roku.

Nowy Range Rover
Range Rover zdjęcie: Land Rover

Autocar pisze, że umowa stanowi ważną część odważnej strategii transformacji -Reimagine – dyrektora generalnego JLR Thierry’ego Bolloré. Nowe partnerstwo oznacza, że ​​obie firmy będą współpracować przy tworzeniu oprogramowania – Nvidia nie będzie tylko dostarczać gotowej technologii.

Thierry Bollore dyrektor generalny JLR
Thierry Bollore dyrektor generalny JLR zdjęcie: Land Rover

Nvidia i Jaguar Land Rover – wspólna technologia

Architektura oprogramowania „Drive” firmy Nvidia zostanie zintegrowana ze wszystkimi nowymi samochodami Jaguar i Land Rover, dostarczając im „zautomatyzowane systemy jazdy nowej generacji oraz usługi połączone z obsługą sztucznej inteligencji” – pisze Autocar.

Szczegóły funkcjonalności systemu pozostają jednak w tajemnicy, ale JLR zasugerował, że wśród głównych funkcji będą: aktywne bezpieczeństwo, systemy parkowania, monitorowanie pasażerów, ulepszone systemy bezpieczeństwa.

Nowy Range Rover
Range Rover zdjęcie: Land Rover

Autonomiczna jazda w Jaguarach i Land Roverach

JLR ostatecznie dąży do tego, aby samochody wyposażone w Nvidię były zdolne do autonomicznej jazdy poziomu trzeciego, co oznacza, że ​​będą miały zdolność wykrywania środowiska i wszystkie będą w stanie podejmować decyzje bez udziału człowieka – ale kierowcy będą musieli zachować czujność i być w stanie przejąć kontrolę w odpowiednim momencie.

Autocar pisze, że inżynierowie ds. oprogramowania z obu firm już od kilku miesięcy pracują „obok siebie” nad projektem.

Wspólny rozwój jest bardzo ważny i kluczowy w tym partnerstwie. Współpraca i dzielenie się wiedzą z liderami branży w zakresie usług połączonych i oprogramowania to podstawa naszej strategii Reimagine. Wraz z Nvidią możemy teraz przyspieszyć prace nad naszym oprogramowaniem pokładowym, dostarczając w unikalny sposób nowoczesne, luksusowe wrażenia – powiedział dyrektor ds. strategii JLR François Dossa.

Wnętrze Range Rovera
Wnętrze Range Rovera zdjęcie: Land Rover
Range Rover zdjęcie: Land Rover

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię