Grupa Renault i Google podpisały nowe umowy dotyczące zaprojektowania i wykonania architektury cyfrowej Software Defined Vehicle oraz wzmocnienia cyfryzacji grupy. Obie firmy ogłosiły kolejny etap współpracy. Dzięki nowym umowom partnerzy opracują komponenty oprogramowania platformy Software Defined Vehicle, zarówno w samochodzie, jak i poza nim.

  • Renault i Google podpisały umowę w zakresie projektowania architektury cyfrowej Software Defined Vehicle
  • Współpraca zmniejszy koszty badań i rozwoju
  • Software Defined Vehicle z platformą Car Data Platform Renault będzie w stanie monitorować i analizować użytkowanie samochodu

Renault i Google zacieśniają współpracę

Renault i Google zacieśniają współpracę. Kooperacja dotycząca chmury obliczeniowej, zapoczątkowana w 2018 roku, obecnie przyspiesza, a jej celem jest stworzenie prawdziwego cyfrowego bliźniaka (Digital Twin) wyposażonego w najbardziej zaawansowane technologie sztucznej inteligencji (AI), aby ułatwić ciągłą integrację usług w samochodzie i tworzenie nowych aplikacji (In-Car Services) aktywowanych lub dezaktywowanych na życzenie. Docelowo przekształcony zostanie cały model operacyjny, aby osiągnąć większą elastyczność, lepszą wydajność i wyższą rentowność.

Złożoność architektury elektronicznej samochodów rośnie wykładniczo, ponieważ klienci oczekują coraz bardziej wyszukanych funkcjonalności i usług. Dzięki wspólnej platformie informatycznej, ciągłym aktualizacjom i zracjonalizowanemu dostępowi do danych samochodu system SDV, opracowany we współpracy z Google, przekształci nasze pojazdy w obiekty bardziej technologiczne. Zwiększy wartość rezydualną pojazdów i retencję klienta w serwisie, które są dwoma kluczowymi czynnikami naszych wyników finansowych, a także przyczyni się do rozwoju oferty nowych usług. Ponadto strategiczne partnerstwo z Google przyspieszy naszą kompleksową transformację cyfrową od początku do końca – od projektu samochodu, poprzez produkcję, po jego wprowadzenie na rynek, co w efekcie zapewni naszym klientom wartość dodaną – mówi Luca de Meo, dyrektor generalny Grupy Renault.

Innowacyjne rozwiązania w samochodzie

Grupa Renault i Google rozszerzają swoją współpracę partnerską w celu opracowania szeregu platform i usług z myślą o przyszłym Software Defined Vehicle, poprzez opracowanie oprogramowania pokładowego ułatwiającego działanie platformy SDV oraz stworzenie cyfrowego bliźniaka (Digital Twin) w chmurze.

Współpraca zmniejszy koszty badań i rozwoju, poprawi skuteczność, elastyczność i przyspieszy rozwój oraz zwiększy wartość samochodu dla klienta dzięki ciągłemu wprowadzaniu innowacji do oprogramowania.

Grupa Renault będzie szerzej wykorzystywać technologie Google Cloud do rozwoju oprogramowania Software Defined Vehicle, będzie zatem lepiej zarządzać pozyskiwaniem i analizą danych, z zagwarantowaniem ich bezpieczeństwa i poufności. Pierwsze przykłady funkcjonalności, nad którymi trwają prace, to:

● Usługa predykcyjna – funkcjonalność pozwalająca wykryć i, w razie konieczności, usunąć błąd w czasie niemal rzeczywistym.

● Spersonalizowane doświadczenia w samochodzie (In-Car services) – funkcjonalność, dzięki której pojazd dostosuje się do zachowań kierowcy, do typowych celów podróży (stacje ładowania samochodów elektrycznych) itp.

● Modele ubezpieczeń oparte na rzeczywistym użytkowaniu samochodu i zachowaniach kierowców.

Dzięki połączeniu systemu operacyjnego Software Defined Vehicle z platformą Car Data Platform Renault będzie w stanie monitorować i analizować użytkowanie samochodu, aby lepiej zrozumieć zachowania i potrzeby klientów, a także świadczyć naprawdę zindywidualizowane usługi, dostosowane do ich oczekiwań, z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa i poufności.

Nasza współpraca z Grupą Renault pozwoliła poprawić komfort, bezpieczeństwo i dostęp do internetu na drodze. Dzięki połączeniu naszej wiedzy o chmurze, AI i systemie Android Grupa Renault przyspiesza swoją transformację cyfrową i oferuje bezpieczne i wysoce spersonalizowane doświadczenie, które odpowiada zmieniającym się oczekiwaniom konsumentów – Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię