Lamborghini Urus Performante w policji w Dubaju. Dealer Lamborghini Dubai kontynuuje współpracę z tamtejszą policją. Urusa dostarczono jeszcze przed końcem 2023 roku.

Lamborghini Urus Performante w policji w Dubaju

Podczas specjalnej ceremonii, która odbyła się podczas Dubai Airshow 2023, Paolo Sartori, szef regionalny Automobili Lamborghini na Bliskim Wschodzie i w Afryce, przekazał kluczyki do super SUV-a generałowi dywizji Ahmedowi Mohammedowi bin Thani. Pełni on obowiązki komendanta policji w Dubaju. 

Po dostarczeniu pierwszego Urusa do policji w 2022 roku nowa edycja Lamborghini Urus Performante będzie wykorzystywana do wykonywania szeregu obowiązków publicznych. 

Lamborghini Urus Performante w policji w Dubaju

Lamborghini Urus Performante

Samochód wyposażono w silnik V8 twin-turbo o mocy 666 KM i momencie obrotowym 850 Nm. Gwarantuje on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna samochodu to 306 km/h.

Dostosowany do potrzeb policji Urus Performante wszedł do służby w policji w Dubaju po okresie przygotowań i modyfikacji samochodu. Miały one na celu dostosowania go do wymogów pracy służb. Malowanie łączy klasyczną zieleń z bielą, a logo policji umieszczono na masce, a także drzwiach bocznych.

Tylny spojler wyposażono w niebieską listwę świetlną LED 360° połączoną z elektryczną syreną. Przedział pasażerski otrzymał z kolei różne niezbędne elementy, w tym opancerzoną skrzynię na broń, a także składany wyświetlacz komunikatów. W samochodzie znajdziemy też specjalny schowek w bagażniku do przechowywania sprzętu serwisowego oraz defibrylator do udzielania pierwszej pomocy.

Lamborghini Urus Performante w policji w Dubaju
Lamborghini Urus Performante w policji w Dubaju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię