Microlino przedstawiło premierową edycję swojego samochodu: Serię Pioneer. Jest to limitowana edycja Microlino, a pierwsze 999 egzemplarzy zjeżdża już z linii produkcyjnej w Turynie.

  • Microlino Pioneer to pierwszy model, który będzie dostarczany klientom
  • Micro Mobility System chce produkować 7500 pojazdów rocznie
  • Microlino powstają w Turynie

Microlino Pioneer

Microlino prawie 6 lat temu, pokazało po raz pierwszy swój samochód koncepcyjny na Salonie Samochodowym w Genewie.

Seria Pioneer będzie dostępna w dwóch różnych kolorach, które są dostępne tylko w tej konkretnej edycji: Atlantis Blue i Torino Aluminium. Oba doskonale odzwierciedlają duszę Microlino: urok retro i nowoczesny wygląd.

Edycja będzie ograniczona do 999 pojazdów, co jak podkreśla firma jest hołdem dla mikroskutera, który założyciel firmy – Wim Ouboter -stworzył w 1999 roku. Każdy Microlino Pioneer ma swój unikalny numer, widoczny po wewnętrznej stronie.

Microlino serii Pioneer są wyposażone w akumulator o pojemności 10,5 kWh, który zapewnia zasięg do 177 km. Wszystkie pojazdy mają szyberdach, a wnętrze wykonane jest z najwyższej jakości skóry wegańskiej i zamszu. Auto posiada przenośne głośniki Bluetooth.

Produkcja Microlino

Rozpoczęcie produkcji seryjnej było wielokrotnie opóźniane, ostatnio z powodu problemów z łańcuchem dostaw. Szwajcarska firma Micro Mobility Systems, która produkuje Microlino prowadziła także spór sądowy ze swoim wcześniejszym partnerem – firmą Artega. Ostatecznie podpisano ugodę, a Artega opracowuje obecnie swój własny pojazd.

Micro Mobility Systems chce produkować 7 500 pojazdów rocznie, czyli Microlino co 20 minut.

Microlino na drodze
Microlino to projekt skutera miejskiego, produkowanego przez szwajcarską firmę Micro Mobility System zdjęcie: Micro Mobility System

Elektryczny skuter Microlino – zasięg, bateria

Sam Microlino to pojazd, który jest krzyżówką skutera i samochodu. Pojazd został stworzony z myślą o poruszaniu się po mieście. Microlino ma mocny silnik elektryczny o mocy 11 000 W, osiągający prędkość maksymalną 90 km/h. Zapewnia on moment obrotowy 100 Nm i przyspieszenie od 0-50 km/h w 5 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię