Szwajcarski producent Microlino – firma Micro Mobility Systems – przełożyła rozpoczęcie produkcji Microlino do połowy marca 2022 r. Jako powód podano utrzymujące się problemy w globalnym łańcuchu dostaw. Pierwszych 500 pojazdów ma powstać jednak jako model specjalny.

  • Microlino opóźnia produkcję skuterów do marca
  • W marcu pierwsze pojazdy Microlino zostaną dostarczone do klientów w Szwajcarii
  • Microlino to miejski skuter
  • Microlino pierwotnie miało wystartować z produkcją w 2021 roku

Microlino – elektryczny skuter, czy mini samochód?

Microlino to jak pisze producent, innowacyjny elektryczny skuter. Został on opracowany przez szwajcarską firmę Micro Mobility, która specjalizuje się w mobilności miejskiej. Firma jako pierwsza na świecie wprowadziła skuter elektryczny w 1999 roku i poświęciła się mobilności w mieście.

Skuter Microlino stojący w hali
Microlino to projekt skutera miejskiego, produkowanego przez szwajcarską firmę Micro Mobility System zdjęcie: Micro Mobility System

Elektryczny skuter Microlino – zasięg, bateria

Sam Microlino to pojazd, który jest krzyżówką skutera i samochodu. Pojazd został stworzony z myślą o poruszaniu się po mieście. Microlino ma mocny silnik elektryczny o mocy 11 000 W, osiągający prędkość maksymalną 90 km/h. Zapewnia on moment obrotowy 100 Nm i przyspieszenie od 0-50 km/h w 5 sekund.

Grafika z danymi technicznymi Microlino

Skuter został wyposażony w akumulator litowy zapewniający skuteczny zasięg 100 km. Akumulator można naładować w ciągu 1 godziny. Microlino można także ładować przy użyciu gniazdka ściennego. Microlino posiada dwa miejsca, a w bagażnik ma pojemność 220 litrów.

Wnętrze elektrycznego Microlino
Wnętrze elektrycznego Microlino zdjęcie: Microlino

Microlino ma opóźnienia w produkcji

Według szwajcarskiej firmy Micro Mobility Systems, rozpoczęcie produkcji przełożono na połowę marca 2022 r. Pierwsze Microlino zostaną dostarczone klientom w Szwajcarii w kwietniu lub maju. Po tym czasie pojazdy trafią w ręce klientów z Niemiec.

Od udanej dla nas wystawy na IAA we wrześniu, skoncentrowaliśmy całą naszą energię na tworzeniu własnej produkcji w Turynie, aby wprowadzić Microlino na rynek. Obecna sytuacja związana z pandemią Covid-19 i wynikające z niej trudności w globalnym łańcuchu dostaw z pewnością nie były najłatwiejszym czasem dla naszego projektu – napisał Merlin Ouboter.

Dodał, że brakowało nawet standardowych części, takich, jak proste złącza do wiązek przewodów. Czas realizacji tego typu zamówień wynosi nawet 50 tygodni.

Outoter wskazał również, że postępy prac w Turynie trwają. Firma obecnie produkuje pojazdy do testowania i optymalizacji procesów, „ale w znacznie wolniejszym tempie”.

Wnętrze elektrycznego Microlino
Wnętrze elektrycznego Microlino zdjęcie: Microlino

Trzy wersje Microlino oraz jedna specjalna

Konfigurator Microlino online zostanie uruchomiony dopiero w lutym. Firma Micro Mobility Systems zaprezentowała seryjną wersję Microlino 2.0 na targach IAA Mobility we wrześniu 2021 r. i obiecała rozpocząć produkcję jeszcze przed końcem 2021 r.

Oprócz trzech już zaprezentowanych edycji – Urban, Dolce i Competizione – pojawi się limitowana edycja o nazwie Pioneer Series dla pierwszych 500 egzemplarzy.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię