Nissan rusza w Europie z produkcją nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar. Auto produkowane jest w Maubeuge we Francji. Elektryczne auto Nissana ma moc 122 KM.

  • Nissan uruchamia w Europie produkcję elektrycznego Nissana Townstar
  • Elektryczny Nissan Townstar będzie produkowany w Maubeuge we Francji
  • Nissan Townstar jest rozwinięciem modelu e-NV200

Nissan rusza z produkcją elektrycznego Nissana Townstar we Francji

Zaledwie kilka dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Pojazdów Elektrycznych Nissan ogłosił rozpoczęcie produkcji nowego, w pełni elektrycznego modelu Townstar EV na wybrane rynki w Europie. Wprowadzenie do oferty w pełni elektrycznej odmiany Nissana Townstar stanowi kolejny kamień milowy w dążeniu japońskiej firmy do elektryfikacji gamy i osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Założeniem Nissana Townstar EV jest kontynuacja sukcesów modelu e-NV200. Podczas prac projektowych wykorzystano wiedzę specjalistyczną w zakresie lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym. Townstar został zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych.

Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar
Przód elektrycznego Nissana Townstar
Przód elektrycznego Nissana Townstar
Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar

Elektryczny Nissan Townstar — dane techniczne

Nowy Nissan Townstar – zbudowany na płycie podłogowej CMF-V – będzie produkowany w kompleksie Aliansu w Maubeuge we Francji, specjalizującym się w wytwarzaniu małych pojazdów dostawczych.

W pełni elektryczną wersję Nissana Townstar napędza jednostka z inteligentnym układem zarządzania energią i wydajnym systemem chłodzenia akumulatora. Zasięg auta elektrycznego to 300 km (w cyklu WLTP) na jednym ładowaniu. Pod maską elektrycznego Nissana znajduje się silnik o mocy 122 KM, którego maksymalny moment obrotowy wynosi 245 Nm. Nissan Townstar jest wyposażony w akumulator o pojemności 45 kWh i może być doładowywany prądem zmiennym (o mocy 11 kW lub 22 kW) lub za pomocą terminali szybkiego ładowania prądem stałym (gniazdo CCS). W drugim trybie akumulator doładować można od 15% do 80% w zaledwie 37 minut.

– Rozpoczęcie produkcji nowego Nissana Townstar EV, które zbiega się z obchodami Światowego Dnia Pojazdów Elektrycznych, jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów i coraz większe zapotrzebowanie na zrównoważone układy napędowe. Wiodący w swojej klasie, w pełni elektryczny Townstar odkryje przed właścicielami pojazdów użytkowych korzyści płynące z elektryfikacji i będzie na bieżąco wspierać działania na rzecz ochrony środowiska w europejskich miastach – powiedziała Emmanuelle Serazin, dyrektorka ds. sprzedaży do firm i samochodów użytkowych w Nissan Europe.

Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar

Wnętrze elektrycznego Nissana Townstar

Elektryczny Nissan Townstar wyposażony w ponad 20 różnych technologii, w tym pokładowe usługi mobilne oraz 10-calowy cyfrowy panel zegarów i wskaźników, jest najbardziej zaawansowanym technologicznie pojazdem w gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana. Auto elektryczne jest jednocześnie pierwszym modelem w gamie lekkich samochodów dostawczych Nissana, który został wyposażony w zaawansowany układ wspomagania jazdy ProPILOT Assist.

Technologia ta, wraz z unikatowym system kamer 360, zapewnia dodatkowe wsparcie kierującym. W elektrycznym Nissanie dostępna jest także m.in. podgrzewana kierownica, podgrzewana przednia szyba i podgrzewane przednie fotele, które zwiększają komfort w kabinie. Pompa ciepła zaś poprawia zarówno wydajność, jak i komfort podczas chłodniejszych dni, rozprowadzając ciepło z akumulatora do kabiny.

Nasza wiedza specjalistyczna w zakresie elektryfikacji i pozycja lidera segmentu lekkich samochodów użytkowych z napędem elektrycznym były najważniejszymi elementami podczas opracowywania w pełni elektrycznej wersji modelu Townstar. Jesteśmy przekonani, że wiele zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, wszechstronność konfiguracji oraz funkcjonalność nowego Nissana Townstar EV idealnie wpisują się w zrównoważoną działalność biznesową – powiedziała Emmanuelle Serazin. 

Wnętrze elektrycznego Nissana Townstar
Wnętrze elektrycznego Nissana Townstar
Wnętrze elektrycznego Nissana Townstar
Wnętrze elektrycznego Nissana Townstar
Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar

Ładowność Nissana Townstar

Inne kluczowe cechy nowego auta elektrycznego to ładowność do 800 kg oraz maksymalna masa całkowita ciągniętej przyczepy do 1500 kg. Wszechstronna przestrzeń ładunkowa ma objętość od 3,3 do 4,9 metrów sześciennych, co oznacza, że bez problemu zmieszczą się tam dwie europalety.

W skład zestawu zaawansowanych technologii wspomagających kierującego, przeznaczonych dla osób będących ciągle w ruchu, wchodzą m.in system ostrzegania o pojeździe znajdującym się w martwym polu, system wspomagania parkowania, adaptacyjny tempomat, inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania rowerzystów i pieszych, system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego oraz system stabilizacji toru jazdy przyczepy.

Wszystkie lekkie pojazdy użytkowe Nissana objęte są najdłuższą w branży gwarancją – na okres 5 lat lub 160 tys. km przebiegu. Elektryczny Nissan Townstar rozszerza tę ofertę o 8-letnią gwarancję na pojemność akumulatora (do 70 proc. pojemności).

Elektryczny Nissan Townstar
Elektryczny Nissan Townstar

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię