InPost zakupił 260 nowych elektrycznych Nissanów e-NV200. Firma kurierska już wcześniej, w 2020 roku kupiła 40 elektrycznych e-NV200 XL Voltia 8m3. Pierwsza setka elektrycznych e-NV200 już trafiła do InPostu.

  • InPost kupił 260 elektrycznych dostawczaków e-NV200
  • InPost kupił już wcześniej modę NV200 XL Voltia
  • InPost kupując auta elektryczne, chce rozwijać koncept „Green City”

Więcej elektrycznych Nissanów we flocie InPostu

Do InPostu trafiło już ponad 100 egzemplarzy e-NV200 w powiększonej wersji XL Voltia 10 m3. Kolejne samochody zostaną dostarczone jeszcze do końca tego roku. Nissan wskazuje w swoim komunikacie, że to właśnie możliwość powiększenia przestrzeni ładunkowej kompaktowego e-NV200 do 10 m3 dała Nissanowi znaczącą przewagę nad konkurencją.

Kurierzy firmy InPost od zeszłego roku mają do dyspozycji ponad 30 Nissanów w odmianie XL Voltia 8 m3. Z kolei pracownicy techniczni, zajmujący się utrzymaniem paczkomatów w czystości poruszają się vanami e-NV200 w klasycznej wersji. Łącznie z samochodami zakupionymi w tym roku, InPost będzie posiadał 300 elektrycznych samochodów marki Nissan. Jest to kolejny krok w kierunku rozwoju konceptu „Green City” – zainicjowanego przez InPost pakietu nowoczesnych usług dla miast, który realizowany jest już w Sopocie, Rzeszowie, Łodzi, Krakowie, Kielcach, Wałbrzychu, Częstochowie i Zielonej Górze, a do końca roku program obejmie łącznie kilkadziesiąt miast w Polsce.

– Nasz cel na ten rok to 300 elektrycznych samochodów we flocie InPost. Dzięki temu Warszawa stanie się już niebawem pierwszym miastem, gdzie dostawy do Paczkomatów będą realizowane w pełni przez elektryczne samochody. Rosnąca sieć Paczkomatów InPost w całej Polsce sprawia, że potrzebujemy sprawniejszych, ale też ekologicznych dostaw. Dostawy wielu przesyłek do jednego Paczkomatu ograniczają ruch w mieście i zmniejszają emisję CO2, ale my podnosimy poprzeczkę coraz wyżej i realizujemy dostawy bez generowania spalin czy lokalnych zanieczyszczeń. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko, a jako rynkowy lider wyznaczamy kierunek i mobilizujemy innych do działania w tym obszarze” – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Elektryczny Nissan e-NV200 w barwach InPostu zdjęcie: Nissan

Nissan e-NV200 dla biznesu

Jak pisze Nissan, w modelu e-NV200 kurierzy dzięki wydłużeniu nadwozia i podwyższeniu dachu mają możliwość swobodnej pracy w pozycji stojącej. Niski próg załadunku i ładowność 533 kg pozwalają na umieszczenie w wersji XL Voltia 10 m3 aż 3 europalet, zachowując kompaktowe wymiary pojazdu ułatwiające manewrowanie w ciasnych, miejskich uliczkach. Auto wyposażone jest w bezkluczykowy system dostępu, automatyczna klimatyzacja, automatycznie regulowane lusterka czy podgrzewane fotele i kierownica. Wyposażenie to, często kojarzone z wyższej klasy samochodami osobowymi, wciąż jest rzadkością w segmencie pojazdów dostawczych.

Nissan e-NV200 – dane techniczne

Nissan e-NV200 wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy o pojemności 40 kWh, który zapewnia realny zasięg ponad 200 km. Auto można naładować prądem stałym za pomocą złącza CHAdeMO (od 0 do 80 proc. w około 50 minut) lub półszybkiej ładowarki 6,6 kW w 7,5 godziny. Wydajność całego układu napędowego znacząco poprawia system pasywnego chłodzenia oraz podgrzewania akumulatora w zależności od temperatury. Samochody będą częściowo ładowane w bazach InPostu przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz podczas postoju niezbędnego na uzupełnienie paczkomatów, przy których firma InPost sukcesywnie uruchamia kolejne punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

– Cieszymy się, że InPost po raz kolejny zaufał naszej firmie i ponownie wybrał Nissany e‑NV200 jako pojazdy dostawcze do swojej elektrycznej floty. Z doświadczenia licznych klientów – nie tylko w Polsce – wiemy, że ten kompaktowy van idealnie sprawdza się w realizacji tzw. dostaw ostatniego odcinka. Jesteśmy dumni, że poprzez tę współpracę Nissan może być częścią inicjatywy „Green City” i przyczyniać się do ograniczania emisji CO₂ i hałasu w polskich aglomeracjach. Jako producent, który ponad 10 lat temu zrewolucjonizował rynek masowo produkowanych samochodów elektrycznych, nie spoczywamy na laurach i będziemy nadal rozwijać naszą gamę bezemisyjnych modeli. Segment w pełni elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych ewoluuje w szybkim tempie, a my czujemy się zobowiązani, aby sprostać wymaganiom wszystkich klientów poszukujących innowacji dla swoich firm” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE.

W roku 2022 rozpocznie się sprzedaż nowego lekkiego pojazdu użytkowego w gamie Nissana – Nissana Townstar. Elektryk łączy wszystkie zalety modelu e-NV200 z najnowszymi obowiązującymi na rynku trendami, dostępny będzie zarówno w klasycznej odmianie benzynowej, jak i w pełni elektrycznej, wyposażonej w akumulator o pojemności 44 kWh zapewniający 285 km zasięgu w cyklu mieszanym według WLTP.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię