Nowe wnętrze Porsche Panamera ujrzy światło dzienne 24 listopada 2023 roku. Wraz z premierą nowej odsłony modelu, Porsche zaprezentuje odnowiony kokpit kierowcy. Będzie on miał wiele wspólnych cech z elektrycznym Porsche Taycan. 

Wnętrze Porsche Panamera — więcej innowacji i technologii

Koncepcja sterowania, którą Porsche zastosuje w nowej Panamerze, ma być bardziej innowacyjna i intuicyjna. Porsche Driver Experience stawia kierowcę w centrum uwagi i zapewnia równowagę pomiędzy elementami analogowymi i cyfrowymi. 

W nowej generacji modeli, które zostaną zaprezentowane publicznie 24 listopada 2023 r., wnętrze Porsche Panamera będzie wyposażone w skoncentrowaną na kierowcy koncepcję sterowania Porsche Driver Experience. Po raz pierwszy wprowadzono ją w Porsche Taycan. Oferuje ona w pełni cyfrowy wyświetlacz, szeroki zakres opcji dostosowywania i intuicyjną obsługę.

Kluczową cechą koncepcji jest zgrupowanie elementów sterujących istotnych podczas jazdy w bezpośrednim sąsiedztwie kierownicy. Dzięki temu kierowca może uzyskać szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich podstawowych funkcji. Ułatwia to obsługę nowej Panamery we wszystkich sytuacjach na drodze, a zwłaszcza podczas jazdy dynamicznej.

Wnętrze Porsche Panamera

Elegancja to podstawa

Skupienie się na kierowcy objawi się w wielu szczegółach. Porsche umieszcza przełącznik umożliwiający poruszanie się po opcjach dostępnych na zestawie wskaźników oraz przełącznik trybu umożliwiający wybór programów jazdy bezpośrednio na kierownicy. Dźwignia zmiany biegów znajdzie się bezpośrednio obok niej. Dzięki tej decyzji zwolniono miejsce na konsoli środkowej na elegancki panel klimatyzacji, który łączy powierzchnie dotykowe i fizyczne przełączniki.

W konsoli środkowej zamontowano nowe, całkowicie pozbawione żeberek i elektrycznie regulowane nawiewy. Za naciśnięciem przycisku można przełączać się pomiędzy kilkoma wstępnie skonfigurowanymi i spersonalizowanymi trybami klimatyzacji. Ponadto schowek w konsoli środkowej będzie oferował więcej miejsca niż dotychczas.

Wyświetlacz o przekątnej 12,6 cala charakteryzuje się zakrzywioną i wolnostojącą konstrukcją. Porsche wyraźnie dzieli wyświetlane informacje na temat jazdy na trzy obszary, dla których możliwe są różne konfiguracje w zależności od wyposażenia i wybranego widoku. Dodatkowy, opcjonalny wyświetlacz przezierny można obsługiwać bezpośrednio ze sportowej kierownicy.

Wnętrze Porsche Panamera

Wysoka jakość i sportowa atmosfera

Design i luksusowe materiały mają tworzyć wysokiej jakości, sportową atmosferę we wnętrzu nowej Panamery. Nowa koncepcja wystroju ma robić wrażenie formalną ciągłością, rozciągającą się od konsoli środkowej po panel sterowania i drzwi nowej Panamery.

Nowa Panamera po raz pierwszy będzie wyposażona w ciągłe oświetlenie otoczenia na całym panelu, podkreślając szerokość pojazdu. Siedzenia samochodu mają być teraz jeszcze wygodniejsze niż wcześniej dzięki ulepszonym materiałom piankowym siedzeń, które zwiększają komfort i elastyczność. Modele Executive Panamery wyposażono w wyprofilowany system tylnych siedzeń, który zapewnia zoptymalizowaną pozycję siedzącą..

Opcje kolorystyczne i materiałowe nowej Panamery, Porsche oparło na szczególnie szlachetnych materiałach i szerokiej gamie wzorów dwukolorowych. Niektóre z nich oferowane są przez Porsche Exclusive Manufaktur. Po raz pierwszy Porsche oferuje w Panamerze także wyposażenie pozbawione skóry, które łączy w sobie szczególnie sportowe materiały, takie jak tkanina Race-Tex i Pepita.

Wnętrze Porsche Panamera

Nowe Porsche Panamera

Nowy model Panamery będzie miał całkowicie unowocześnioną gamę silników. Skupiono się w nich na rozwiązaniach zapewniających zrównoważone układy napędowe i wydajność.

Wszystkie modele E-Hybrid nowej Panamery mają za podstawę nowy, mocniejszy silnik elektryczny. Jest on teraz całkowicie zintegrowany z obudową nowej dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Oferuje on wyższe wartości wydajności układu napędowego i rekuperacji niż jego poprzednik przy niższej masie. Jego energię zapewnia akumulator wysokiego napięcia o pojemności 25,9 kWh. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW skraca czas ładowania pomimo zwiększonej zawartości energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię