Rekord Lamborghini w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku. Firma osiągnęła w tym czasie wynik jak za cały 2022 rok. Rosną też dostawy samochodów. 

Rekord Lamborghini 

Lamborghini zamyka pierwsze dziewięć miesięcy 2023 r. wynikiem operacyjnym przekraczającym rok finansowy 2022. Pierwsze dziewięć miesięcy 2023 roku zakończyło się doskonałymi wynikami. Firma bije rekordy pod względem sprzedaży, obrotu, a także rentowności oraz wyznaczając historyczne kamienie milowe dla firmy. 

Rekord Lamborghini

Po raz pierwszy w historii Lamborghini obrót po dziewięciu miesiącach przekroczył 2 miliardy euro. Oznacza to wzrost o 5,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynik operacyjny sięgnął 618 mln euro, przekraczając poziom z roku obrotowego 2022.

— Nasza ścieżka rozwoju trwa, co po raz kolejny przekłada się na nowe rekordy firmy i świadczy o dalekowzroczności naszych decyzji i naszej umiejętności dostosowywania się do kontekstu. Program Direzione Cor Tauri będzie w nadchodzących miesiącach kontynuował ważny krok, jakim będą pierwsze dostawy do klientów samochodów Revuelto, pierwszej hybrydy typu plug-in w naszej historii — Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini.

Pod względem dostaw rekord Lamborghini wynosi 7 744 samochody, co oznacza wzrost o 4,2 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Liczby te dotyczą dotyczą niemal wyłącznie dwóch modeli z silnikami spalinowymi – Urusa i Huracana. Auta zostały wyprzedane do zakończenia produkcji modeli, które przewidywane jest na drugą połowę 2024 roku. Po tym czasie gama samochodów zostanie w pełni zhybrydyzowana.

Jeśli chodzi o dostawy w poszczególnych regionach, trzy regiony EMEA, Ameryka i Azja i Pacyfik sprzedały odpowiednio 3117, 2728 i 1899 samochodów. Jeśli chodzi o konkretne kraje, to na pierwszym miejscu pozostają Stany Zjednoczone (2342 dostarczone samochody), za nimi plasują się Niemcy (709 sztuk), Wielka Brytania (688), Chiny kontynentalne, Hongkong i Makau (643), a także Japonia (434). W regionie Bliskiego Wschodu było to 370 samochodów, a we Włoszech 336.

Rekord Lamborghini

Elektryczne Lamborghini w 2028 roku

Trzeci kwartał 2023 roku przyniósł wiele innowacji, które odzwierciedlają zorientowaną na przyszłość strategię Lamborghini, a inicjatywy firmy zbiegają się z ciągłym wzrostem. W sierpniu podczas Monterey Car Week zaprezentowano samochód koncepcyjny Lanzador. Jest to wizjonerska zapowiedź przyszłej czwartej linii modelowej Lamborghini. Koncepcja Lanzadora daje wgląd w pierwszy w pełni elektryczny model firmy, który powstanie już w 2028 roku.

Lanzador wyznacza kurs elektryfikacji Lamborghini, ogłoszonej w 2021 roku w ramach strategii „Direzione Cor Tauri”. Dzięki jasno określonej ścieżce firmę z Sant’Agata Bolognese we wrześniu wymieniono wśród Mistrzów Zrównoważonego Rozwoju 2023/2024. To prestiżowa nagroda przyznawana przez ITQF (Niemiecki Instytut Jakości i Finansów), który co roku wybiera firmy najbardziej zaangażowane w ochronę środowiska.

Rekord Lamborghini

Rośnie liczba dealerów

Rozwój i przyspieszenie Lamborghini w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy przekłada się również na liczbę nowych dealerów otwartych na całym świecie. W trzecim kwartale otwarto cztery nowe salony dealerskie: w Sapporo, Lugano, Werona i Budapeszt. Wzmacniają one globalny zasięg firmy, która obecnie posiada 182 dealerów na 54 rynkach.

Automobili Lamborghini przewiduje również pozytywne wyniki w ostatnim kwartale 2023 roku.

— Wyniki pierwszych dziewięciu miesięcy roku potwierdzają doskonałą pracę, jaką wykonujemy, realizując naszą strategię. Przekroczenie wyniku operacyjnego za rok finansowy 2022 do września, jednocześnie poprawiając rentowność, świadczy o dalszym potencjale wzrostu Automobili Lamborghini. Oczekiwania na ostatni kwartał popychają firmę w stronę najlepszego roku finansowego w historii i jeszcze bardziej wzmacniają naszą pozycję w segmencie luksusowym — mówi Paolo Poma, dyrektor zarządzający i dyrektor finansowy Automobili Lamborghini.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię