Polestar zapowiedział wprowadzenie do produkcji swojego koncepcyjnego roadstera. Auto zostało zaprezentowane w marcu tego roku. Produkcyjna wersja roadstera Polestara ma pojawić się w 2026 roku jako Polestar 6 electric performance roadster. Zainteresowani klienci na wszystkich aktywnych rynkach Polestar mogą zarezerwować slot na swój samochód od 16 sierpnia 2022 roku.

  • Polestar zapowiedział produkcję elektrycznego roadstera
  • Wcześniej prezentowany model koncepcyjny – Polestar O2 – będzie produkowany jako Polestar 6
  • Elektryczny roadster Polestar 6 ma pojawić się w 2026 roku

Roadster Polestar O2 jako Polestar 6

Roadster Polestara został w marcu zaprezentowany jako Polestar O2. Auto swoim designem nawiązuje do koncepcyjnego samochodu Polestar Precept, ale posiada własny, wyrazisty charakter. Auto pokazuje wizję marki dla przyszłych samochodów sportowych. Kabriolet z twardym dachem zostanie zbudowany na specjalnej platformie Polestar wykonanej z aluminium. 

Dzięki przytłaczającemu odzewowi konsumentów i prasy podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu roadstera do produkcji i jestem podekscytowany, że możemy to zrobić. Polestar 6 to idealne połączenie potężnych osiągów auta elektrycznego i dreszczyku emocji, jakie oferuje jazda na świeżym powietrzu z opuszczonym dachem – mówi Thomas Ingenlath, prezes zarządu Polestar. 

Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6

Roadster Polestar 6 — osiągi

Opracowany we własnym zakresie, roadster Polestara będzie wyposażony w wysokowydajną, 800-woltową architekturę elektryczną, potwierdzoną już dla Polestar 5. Silnik o mocy do 884 KM i momencie obrotowym 900 Nm z zapewni osiągnięcie prędkości od 0-100 km w zaledwie 3,2 sekundy. Prędkość maksymalna roadstera Polestar będzie wynosić 250 km/h.

Szwedzka firma zaplanowała produkcję 500 numerowanych egzemplarzy specjalnej wersji „LA Concept” – „Polestar 6 LA Concept edition„. Będą one wyposażone wyłącznie w niebieskie nadwozie 'Sky’, jasne skórzane wnętrze i wyjątkowe 21-calowe koła, jakie zostały zamontowane w modelu koncepcyjnym Polestar O2.

Potwierdzenie produkcji stanowi zapowiedź obecności marki z koncepcją swojego elektrycznego roadstera na targach Pebble Beach Concours d’Elegance i „The Quail, A Motorsports Gathering” podczas Monterey Car Week w Kalifornii. Dalsze szczegóły techniczne i potwierdzenia specyfikacji będą publikowane w miarę urzeczywistniania się samochodu produkcyjnego, prowadząc do oczekiwanej premiery elektrycznego roadstera Polestar 6 w 2026 roku.

Wnętrze elektrycznego roadstera Polestar 6
Wnętrze elektrycznego roadstera Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6
Elektryczny roadster Polestar 6

Koncepcyjny model roadstera Polestar

Nowy Polestar O2 prezentuje również postęp w zakresie zrównoważonego rozwoju i technologii. We wnętrzu zastosowano nowy, termoplastyczny mono-materiał. Tylne światła, działają jak łopatki powietrzne, aby zmniejszyć zawirowania powietrza za samochodem.

Polestar nie podaje jednak żadnych szczegółów dotyczących danych technicznych napędu. Jak pisze Electrive.com, Polestar początkowo twierdził, że silnik elektryczny będzie wytwarzał do 475 kW, co pomogłoby O2 osiągnąć dobre osiągi podczas jazdy. 

Elektryczny samochód Polestar O2
zdjęcie: Polestar
Wnętrze elektrycznego Polestara O2
zdjęcie: Polestar

Materiały zastosowane w koncepcyjnym roadsterze Polestar

Zespoły Polestar ds. zrównoważonego rozwoju uważają, że materiały należy poddawać recyklingowi, a nie redukcji. W koncepcyjnym roadsterze Polestar O2 zintegrowali oni nową metodę kontrolowania zawartości materiałów pochodzących z recyklingu i poprawy cyrkularności elementów metalowych. 

W całym podwoziu zastosowano różne gatunki aluminium, aby zapewnić ekscytujące wrażenia z jazdy i sztywność samochodu. Są oznakowane, co pozwala na bardziej efektywny recykling i zachowanie ich właściwości.

Elektryczny samochód Polestar O2
zdjęcie: Polestar

Roadster Polestar O2 i dron na pokładzie

Roadster Polestar O2 jest wyposażony w autonomiczny dron kinowy, zintegrowany za tylnymi siedzeniami. Opracowany on został we współpracy z Hoco Flow, marką elektroniki użytkowej Aerofugia. Koncepcyjny dron może być używany podczas jazdy samochodu, aby zarejestrować idealną sekwencję jazdy.

Inżynierowie Polestar opracowali specjalny płat, który unosi się za tylnymi siedzeniami, aby stworzyć spokojną strefę podciśnienia, która pozwala dronowi wystartować, gdy samochód jest w ruchu. Dron działa autonomicznie, automatycznie podążając za samochodem z prędkością do 90 km/h, a kierowca może wybrać pomiędzy sekwencją klimatyczną – idealną na rejs wzdłuż wybrzeża – lub sekwencją bardziej pełną akcji o bardziej sportowym wyrazie. 

Po sfilmowaniu dron może samodzielnie wrócić do samochodu. Klipy wideo można edytować i udostępniać bezpośrednio z 15-calowego wyświetlacza centralnego, gdy samochód jest zaparkowany.

Zobacz jak startuje dron z elektrycznego roadstera Polestar O2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię