Superchargery Tesli będą dostępne dla kierowców samochodów Volvo. Szwedzki producent podpisał w tym celu specjalną umowę z Teslą. Volvo w ten sposób stało się pierwszym europejskim producentem samochodów, który będzie miał dostęp do rozległej sieci Supercharger Tesli w USA, Kanadzie i Meksyku.

Superchargery Tesli dla Volvo

W ramach umowy przyszłe samochody Volvo, począwszy od 2025 r., będą posiadały port ładowania North American Charging Standard (NACS). Umowa daje kierowcom w pełni elektrycznych Volvo dostęp do 12 000 nowych punktów szybkiego ładowania. Liczba ta ma wzrosnąć, ponieważ Tesla kontynuuje rozbudowę swojej sieci Supercharger w regionie.

Superchargery Tesli stanowią uzupełnienie istniejącej sieci dostępu kierowców Volvo do dziesiątek tysięcy punktów szybkiego ładowania.

Kierowcy elektrycznych samochodów Volvo będą mogli znaleźć lokalizacje ładowania za pośrednictwem aplikacji Volvo Cars. Będą oni mogli korzystać z sieci Supercharger za pomocą adaptera już od pierwszej połowy 2024 roku.

Ładowarki Tesli w aplikacji Volvo

Kierowcy przyszłych samochodów Volvo wyposażonych w port ładowania NACS, którzy chcą kontynuować ładowanie w połączonym systemie ładowania (CCS), będą mogli nadal to robić za pomocą adaptera. Dostarczy go także Volvo.

Dzięki aplikacji kierowcy samochodów Volvo w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będą mogli uzyskać informacje w czasie rzeczywistym o dostępności ładowarek. Umożliwi ona także zapłacenie za sesję ładowania za pośrednictwem jednego interfejsu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię