Tesla Highland, czyli poprawiona wersja Modelu 3 wkrótce będzie zjeżdżać z linii fabryki w Szanghaju. Taką informację podaje portal Electrive.com, powołując się na źródła na Twitterze. Pierwsze egzemplarze nowej wersji elektrycznej Tesli, mają opuścić fabrykę w Szanghaju już we wrześniu. 

Tesla Highland

Electrive.com podaje, że Tesla Highland – bo taką nazwę kodową otrzymała poprawiona wersja Modelu 3 – mają już znajdować się w fazie produkcji testowej. Źrodła chińskie donoszą bowiem, że produkcja obecnej wersji samochodu ma ustać w dniu 14 sierpnia. Produkcja Tesli Highland ma ruszyć już we wrześniu. Jedno ze źródeł chińskich na Twitterze podaje, że przestawianie produkcji już się rozpoczęło. Zakład w Szanghaju ma obecnie produkować naprzemiennie przez dwa dni starszą wersję Modelu 3. Przez kolejne dwa dni nowszą wersję Highland. 

Electrive.com pisze także, że kolejnym elementem tej układanki, który uwiarygadnia informacje o wprowadzanych zmianach, jest opóźnienie dostaw egzemplarzy Modelu 3 na rynek europejski. Dziennikarze podają, że w niemieckim konfiguratorze można zamówić Teslę Model 3 z dostawą dopiero na październik, bądź listopad 2023 roku. Dostawy wariantu Performance mogą być zrealizowane dopiero w styczniu 2024 roku.

Tesla Highland

Tesla Highland — co zmieni się w Modelu 3?

Tesla oficjalnie nie podała do końca, co zmieni się najnowszej odsłonie Modelu 3. Samochód najprawdopodobniej wyposażono w światła podobne do tych, montowanych w Porsche Macan. Auto swoją bryła ma przypominać bardziej Teslę Model S. Takie wnioski płyną z pierwszych zdjęć prototypów, zdaniem teslashanghai. 

Electrice.com podaje także, że najnowsza Tesla najprawdopodobniej będzie wyposażona w ogniwa akumulatorowe dostarczone przez CATL. Będą to ogniwa wykorzystujące chemię fosforanu litowo-manganowo-żelazowego. To zaś przełoży się na o wiele większy zasięg elektrycznego samochodu. Ma on wzrosnąć z 491 kilometrów do 556 km. Ponadto dziennikarze przypominają, że już w listopadzie 2022 roku Reuters podawał, że Tesla Highland ma wykorzystywać znacznie mniej komponentów. Projekt jej wnętrza będzie zmierzał w kierunku prostoty. To zaś przełoży się na obniżenie kosztów produkcyjnych. 

Tesla Highland

Tesla Model 3

Tesla Model 3 to całkowicie elektryczny kompaktowy sedan, zaprezentowany po raz pierwszy w marcu 2016 roku. Firma Elona Muska rozpoczęła produkcję w połowie 2017 roku. Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej dostępnych cenowo modeli samochodów elektrycznych Tesli. Model 3 napędza akumulator litowo-jonowy umieszczony w podłodze pojazdu, co zapewnia niski środek ciężkości dla lepszej kontroli i stabilności. Tesla w tym modelu oferuje opcjonalnie zaawansowane funkcje wspomagania kierowcy, takie jak Autopilot, który obejmuje m.in. adaptacyjny tempomat, utrzymywanie pasa ruchu i tempomat dostosowany do ruchu drogowego.

Wnętrze Modelu 3 cechuje się dużym minimalizmem, wyposażone w duży dotykowy ekran w centrum deski rozdzielczej, który umożliwia dostęp do różnych funkcji pojazdu. Samochód wspiera również aktualizacje oprogramowania przez internet, dzięki czemu Tesla może regularnie wprowadzać ulepszenia i nowe funkcje. Model 3 dla Europy i innych rynków poza Ameryką Północną Tesla produkuje w fabryce Tesli w Szanghaju. Ostatnie dane wskazuję, że Giga Shanghai pracuje z pełną wydajnością 750 000 samochodów elektrycznych rocznie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię