Rower od Porsche staje się coraz popularniejszym symbolem luksusu. Wobec tego niemiecka marka poszerza swoją ofertę. Producent ze Stuttgartu wprowadza całkowicie nowe dwa elektryczne modele. Rowery opracowano we współpracy z firmą, która specjalizuje się w produkcji elektrycznych jednośladów – firmą Rotwild. Porsche wprowadza teraz dwa nowe modele, które dedykowane są do jazdy w terenie.

Rower Porsche. Na rynku pojawią się dwa nowe modele

Rower Porsche staje się symbolem luksusu na dwóch kołach. Producent zapewnia, że już wkrótce pojawią się one na rynku. Porsche eBike Cross Performance oraz Porsche eBike Cross Performance EXC poszerzą standardową ofertę Porsche eBike. Model eBike Cross Performance ma spełniać najwyższe wymagania dotyczące osiągów podwozia i siły hamowania. Porsche eBike Cross Performance EXC będzie z kolei występował w sześciu oryginalnych kolorach pojazdów Porsche. Już od dwóch lat na rynku dostępny jest także Porsche eBike Cross. Ten model dedykowano do jazdy sportowej oraz jazdy w terenie.

Rowerem Porsche, który ma dostarczyć jeszcze więcej adrenaliny i emocji będzie nowy Porsche eBike Cross Performance. Oparto go o zawieszenie Fox Factory, które połączone jest z nowym, mocnym silnikiem Shimano EP-801 i akumulatorem 630 WH. Ma to zapewnić maksymalną wydajność na szlaku. Rower posiada także elektryczną 12-biegową tylną przerzutkę Shimano. Silnik EP-801 oferuje dwa profile jazdy. Profil 1 oferuje trzy tryby wspomagania Eco, Trail i Boost, podczas gdy w trybie Fine Tune profil drugi można indywidualnie ustawić do 15 parametrów wspomagania.

Porsche eBike Performance

Porsche eBike Cross Performance

W rowerze Porsche eBike Cross Performance funkcja Auto Shift przełącza system niezależnie, podczas gdy funkcja Free Shift umożliwia przełączanie bez ruchu korbą. Układ hamulcowy MT7 firmy Magura z potężnym czterotłoczkowym zaciskiem wykonanym z kutego aluminium ma zapewnić optymalne hamowanie. Amortyzowany widelec Fox 34 Float Factory oferuje 120 mm skoku w połączeniu z amortyzatorem pneumatycznym Fox Float DPS Factory o skoku 100 mm z tyłu.

Produkcja Porsche eBike Performance

Zestaw kół Crankbrothers Synthesis Enduro Carbon ma zagwarantować stabilność kierunkową dzięki różnemu naprężeniu szprych na przednim i tylnym kole. Kierownicę B220 Flatriser 35 firmy Rotwild wykonano z włókna węglowego i ma ona 780 mm szerokości. Rama z włókna węglowego jest ozdobiona napisem Performance w kolorystyce Fox Factory.

Porsche eBike Cross Performance EXC został zaprojektowany tak, aby spełnić wszelkie indywidualne wymagania i emanować prawdziwym kunsztem, dzięki wybranym kolorom z Porsche Exclusive Manufaktur. Do wyboru zaoferowano kolory: Star Ruby Neo, Ice Gray Metallic, Mamba Green Metallic, Carmine Red, Shade Green Metallic i Shark Blue. Są to żywe i częściowo już historyczne warianty, które cieszą się kultowym statusem wśród fanów Porsche.

Porsche eBike Performance
Porsche eBike Performance

Aktualizacje i nowe kolory dla eBike Sport i eBike Cross

Równolegle z premierą nowych modeli, istniejące modele Sport i Cross zostały wzbogacone o aktualizacje i nowe kolory. Oba modele będą również w przyszłości napędzane silnikiem Shimano EP-801. eBike Sport zostanie wzbogacony o 12-biegową przerzutkę tylną Shimano XT DI2 z funkcją Free Shift. Ten sportowy, wszechstronny rower, który szczególnie dobrze czuje się w obszarach miejskich, będzie teraz dostępny w kolorze czarnym.

Porsche eBike Cross

Porsche i rower elektryczny

W sierpniu 2022 roku Porsche podało, że spółka Porsche eBike Performance będzie inwestować w rozwój systemów napędowych do rowerów elektrycznych. Zadania firmy mają polegać na opracowywaniu silników, oprogramowania oraz baterii. Wówczas to niemiecki producent ruszył z dwiema spółkami joint venture. Firma P2 eBike ma wykorzystywać opracowane napędy do wprowadzenia na rynek całkowicie nowej generacji rowerów elektrycznych Porsche. Ma to nastąpić już w połowie dekady.

Porsche i przejęcia na rynku rowerów

Także w 2022 roku Porsche przejęło udziały w kilku firmach z segmentu rowerów elektrycznych. Poza chorwackim producentem Greyp, niemiecka firma zaangażowała się także w firmę Fazua. W tej ostatniej Porsche w czerwcu 2022 roku powiększyło całość udziałów, z wcześniejszego poziomu 20 proc. Firma Fauza słynie z „lekkich” rowerów elektrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię