Tesla obniżyła ceny swoich dwóch najdroższych samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych. Jest to już piąta korekta ceny samochodów Tesli od początku 2023 roku. Ze strony internetowej wynika, że największe obniżki objęły Model X.

  • Tesla obniżyła ceny swoich samochodów w USA
  • Obniżki sięgają od 4-9 proc.
  • Jest to już piąta obniżka w 2023 roku

Tesla tnie ceny swoich samochodów w USA

Tesla po raz piąty w tym roku zmienia ceny swoich samochodów w USA. Elon Musk powiedział, że poprzednie obniżki wznieciły popyt na samochody jego firmy. Szef Tesli kilka miesięcy temu zapowiadał podjęcie tego typu działań. Ze strony internetowej Tesli można wyczytać, że obniżki wahają się od 4 proc. przy Modelu S do 9 proc. w przypadku Modelu X.

W styczniu miała miejsce największa dotychczasowa obniżka. Tesla ścięła ceny o 20 proc., co przez wielu ekspertów zostało odebrane jako początek wojny cenowej.

O ile tańsze samochody Tesli?

Na stronie internetowej Tesla pokazała, że obniżyła ceny obu wersji Modelu S o 5 tys. dolarów. Podstawowa wersja Modelu S została obniżona o 5 proc. do 89 990 dolarów, natomiast cena wariantu performance, Plaid została obniżona o 4 proc. do 109 990 dolarów.

Ceny zarówno wyczynowych, jak i podstawowych wariantów samochodów Model X zostały obniżone o 10 000 dolarów. Cena podstawowej wersji AWD Modelu X została obniżona o 9 proc. do 99 990 dolarów, podczas gdy jego wersja Performance Plaid została obniżona o 8 proc. do 109 990 dolarów.

Agencja Reuters wylicza, że Model S i Model X, które występują w wersji podstawowej z napędem na wszystkie koła (AWD) oraz w wersji Performance „Plaid”, stanowiły około 4 proc. globalnych dostaw Tesli w 2022 roku. Resztę stanowiły dwa tańsze modele – Model 3 sedan i Model Y crossover.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię