Tesla Model Y w listopadzie był najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Tym samym zakończone zostało panowanie Volkswagena Golfa, jeśli chodzi o szczyt podium, które niemiecki model zajmował w październiku. Ze wstępnych danych Dataforce, które opisuje portal Automotive News Europe wynika, że w listopadzie sprzedano łącznie 19 144 egzemplarze Tesli Model Y. 

  • Tesla Model Y była najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie w listopadzie
  • W listopadzie na drugim miejscu znalazła się Dacia Sandero, a na trzecim Toyota Yaris
  • Dane Dataforce wskazują, że hitem 2022 roku może zostać Peugeot 208

Tesla Model Y hitem sprzedażowym w listopadzie na rynku europejskim

Tesla Model Y był w listopadzie 2022 roku najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Dataforce wskazuje, że Tesla sprzedała 19 144 sztuki swojego SUV-a, co oznacza wzrost o ponad 260 procent w odniesieniu do analogicznego miesiąca 2021 roku. Warto przypomnieć, że Model Y w październiku znalazł się poza pierwszą dziesiątką najlepiej sprzedających się modeli w Europie. 

Na drugim miejscu w listopadzie znalazła się Dacia Sandero ze sprzedażą na poziomie 18 746 egzemplarzy, co jest 16 proc. Ostatnie miejsce na podium należało do Toyoty Yaris, której sprzedaż zdaniem Dataforce sięgnęła 17 309 egzemplarzy, a to z kolei jest wzrostem o 150 proc. w ujęciu rocznym.

Peugeot 208 będzie bestsellerem 2022 roku?

Od początku roku do końca listopada wzrost sprzedaży odnotowało aż pięć modeli z pierwszej dziesiątki, a dane Dataforce pokazują, że były to: Tesla Model Y, Dacia Sandero, Toyota Yaris, Volkswagen Tiguan oraz Volkswagen Golf. W listopadzie, jeśli chodzi o całoroczną sprzedaż, europejskim hitem był model Peugeot 208, którego dostarczono 193 743 sztuki.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Peugeot będzie hitem sprzedażowym 2022 roku bowiem plasująca się na drugim miejscu Dacia Sandero, sprzedała się w liczbie 180 553 egzemplarzy. 

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię