Ważny kamień milowy dla Hyundaia na rynku norweskim – od 1 stycznia 2023 roku południowokoreańska marka sprzedaje wyłącznie samochody elektryczne. Norwegia jest krajem z najwyższym odsetkiem aut elektrycznych wśród rejestracji nowych samochodów w Europie. W listopadzie stanowiły one 81,6 proc. wszystkich rejestracji. 

  • Hyundai od 1 stycznia 2023 roku będzie sprzedawał w Norwegii wyłącznie auta elektryczne
  • Auta elektryczne w sprzedaży Hyundaia w Norwegii zajmują ok. 93 proc. w 2022 r.
  • Do listopada Hyundai sprzedał w Norwegii łącznie 3970 sztuk modelu IONIQ 5

Hyundai wyłącznie ze sprzedażą auto elektrycznych w Norwegii

Od 1 stycznia 2023 roku Hyundai będzie sprzedawał na rynku norweskim wyłącznie samochody elektryczne. Po ośmiu latach ciągłego wzrostu Hyundai ugruntował swoją pozycję, jako jednej z największych marek motoryzacyjnych na rynku norweskim, szczególnie po wprowadzeniu linii IONIQ w 2016 roku.

— Mamy wielką wiarę w nasze portfolio modelowe, a teraz, gdy wprowadziliśmy na rynek całkowicie nowego IONIQ 6, nadszedł czas, aby na rynku norweskim sprzedawać wyłącznie samochody całkowicie elektryczne. IONIQ 5 i KONA Electric, już dawno zajęły wysoką pozycję, jako jedne z najpopularniejszych samochodów na rynku norweskim – mówi Thomas Rosvold dyrektor zarządzający Hyundai Motor Norway.

W 2020 roku Hyundai postanowił sprzedawać w Norwegii wyłącznie samochody hybrydowe i hybrydy typu plug-in, dzięki takim modelom jak TUCSON Plug-In Hybrid i SANTA FE Plug-In Hybrid. Obecnie, firma pokonuje kolejny kamień milowy na norweskim rynku.

Sprzedaż aut elektrycznych Hyundaia w Norwegii

W 2022 roku udział samochodów elektrycznych w sprzedaży Hyundai Motor Norway wyniesie ok. 93 procent, podczas gdy w ostatnich latach samochody elektryczne stanowiły ponad 90 procent sprzedaży Hyundaia w Norwegii. Od 2020 do 2022 roku marka dostarczyła w Norwegii 25 000 samochodów osobowych, z czego 92 procent to samochody w pełni elektryczne. 

Pierwszym większym hitem sprzedażowym był model KONA Electric, która pojawiła się na rynku w 2018 roku. Tylko w Norwegii zebrano 8 000 zamówień przedpremierowych.

Z danych Urzędu Informacji Drogowej (OFV) wynika, że w listopadzie Hyundai sprzedał 403 egzemplarze modelu IONIQ 5, a w ciągu jedenastu miesięcy 2022 roku sprzedaż tego modelu sięgnęła 3970 sztuk. Jeśli zaś chodzi o model KONA, do końca listopada sprzedaż tego modelu Hyundaia wyniosła 2366 sztuk. 

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię