ośnieFabryka Tesli w Berlinie nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej liczby samochodów. Agencja Reuters podaje, że powodem nagłego wzrostu zamówień jest ostatnia obniżka cen Tesli. 

  • Fabryka Tesli pod Berlinem nie jest w stanie zaspokoić rosnącego popytu na samochody Tesli
  • Tesla ogłosiła w ostatnim czasie obniżkę cen
  • Już wcześniej fabryka w Gruenheide nie osiągnęła planowanych przez Muska mocy produkcyjnych

Fabryka Tesli pod Berlinem ma kryzys urodzaju

Agencja Reuters podaje, że fabryka Tesli w Gruenheide nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej liczby samochodów, by zaspokoić popyt. Warto przypomnieć, że pod Berlinem powstaje Tesla Model Y. Popyt na samochody produkowane przez firmę Elona Muska, wzrósł po ostatnich cięciach cen o prawie 17 proc., co przełożyło się na skokowy wzrost zainteresowania ze strony klientów i jednocześnie rosnący czas oczekiwania na samochód. Reuters podaje, że na Model Y trzeba czekać do lutego-marca, podczas gdy jeszcze przed obniżką można było liczyć na krótszy o jeden miesiąc czas oczekiwania. 

Moce produkcyjne Tesli pod Berlinem

Reuters przypomina, że Tesla rekrutuje nawet do 300 pracowników tygodniowo, by tylko przyspieszyć produkcję w swojej fabryce. Obecnie w Gruenheide pracuje ok. 9 000 osób. Tesla osiągnęła produkcję na poziomie 3 000 samochodów tygodniowo już pod koniec grudnia, czyli ponad dwa miesiące później niż planowano wcześniej. Jeszcze w 2021 roku, Elon Musk zapowiedział, że chce, by do końca 2022 roku zakład osiągnął tempo produkcji na poziomie 5 000-10 000 tygodniowo. 

Produkowany pod Berlinem Model Y był w listopadzie 2022 roku największym hitem sprzedażowym w Europie. Dataforce w swojej analizie wskazywało, że Tesla sprzedała 19 144 sztuki swojego SUV-a, co oznacza wzrost o ponad 260 procent w odniesieniu do analogicznego miesiąca 2021 roku.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię