Elektryczne traktory będą budowa w fabryce Foxconn w Ohio. Foxconn, czyli marka handlowa tajwańskiego Hon Hai i Monarch Tractor mają zbudować sprzęt agrotechniczny nowej generacji. Firmy podpisały umowę produkcyjną na budowę sprzętu rolniczego nowej generacji i pakietów baterii.

  • Foxconn będzie produkował elektryczne traktory
  • Foxconn rozpoczął współpracę z Monarch Tractor
  • Produkcja w Ohio ruszy w 2023 roku

W USA rusza produkcja traktorów elektrycznych

Produkcja traktorów elektrycznych serii MK-V Monarch Tractor ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2023 roku w zakładzie Foxconn Ohio. Fabryka zajmuje powierzchnię około 0,5 mln m2 przestrzeni produkcyjnej. Nastąpi to po wcześniejszej produkcji serii Founder firmy Monarch, która ruszy już w IV kwartale 2022 roku w zakładzie produkcyjnym w Livermore w Kalifornii.

– To partnerstwo odzwierciedla rosnący środek ciężkości w firmie Foxconn, w produkcji autonomicznych pojazdów elektrycznych i potencjał, który może pojawić się dzięki przyszłej współpracy – mówił Young Liu, Prezes Hon Hai Technology Group. 

W maju 2022 roku Foxconn przejął działalność produkcyjną w zakładzie w Ohio po sfinalizowaniu umowy zakupu aktywów od Lordstown Motors Corp. Umowa z Monarch Tractor jest pierwszą umową produkcyjną zawartą przez Foxconn po tym wydarzeniu. Jest ona wyrazem wizji firmy Foxconn, która chce rozszerzyć swoją produkcję na rynek pojazdów elektrycznych

O firmie Hon Hai (Foxconn)

Założona w 1974 roku na Tajwanie, Hon Hai Technology Group („Foxconn”) jest największym na świecie producentem elektroniki. Hon Hai jest również wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych. Firma w ostatnim czasie rozszerzyła swoje możliwości w zakresie rozwoju pojazdów elektrycznych, zdrowia i robotyki oraz trzech kluczowych technologii – technologii komunikacyjnych nowej generacji, AI i półprzewodników – które są kluczowe dla prowadzenia długoterminowej strategii wzrostu.

O Monarch Tractor

Monarch Tractor pracuje nad wykorzystaniem technologii XXI wieku w rolnictwie – firma opracowała pierwszy na świecie w pełni elektryczny, inteligentny traktor

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię