Niemiecki producent samochodów sportowych Wiesmann zaprezentował całkowicie elektryczny roadster pod nazwą Thunderball. Auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Przedstawiony samochód jest obecnie tylko modelem koncepcyjnym, ale Wiesmann chce ruszyć z produkcją seryjną.

  • Wiesmann zaprezentował samochód koncepcyjny, który zostanie produkowany seryjnie
  • Wiesmann Thunderball osiąga prędkość 100 km/h w 2,9 sekundy
  • Szacowany zasięg samochodu to 500 km

Niemiecki Wiesmann pokazał swoje auto elektryczne

Thunderball Wiesmana jest wyposażone w dwa silniki elektryczne zamontowane na tylnej osi o mocy do 500 kW i momencie obrotowym do 1100 Nm. Auto posiada akumulator o pojemności 92 kWh. Wiesmann nie podaje dokładnego miejsca jego montażu ani masy. Thunderball Moc ładowania prądem zmiennym wynosi 22 kW, a w odpowiedniej stacji ładowania prądem stałym można uzyskać do 300 kW. Akumulator posiada własny system chłodzenia, który umożliwia szybkie ładowanie nawet w wysokich temperaturach otoczenia.

Wiesmann Trunderball
zdjęcie: Wiesmann
Wiesmann Trunderball
zdjęcie: Wiesmann

Zasięg i koszt

Wiesmann Thunderball jest wykonany głównie z lekkich materiałów, takich jak aluminium i włókno węglowe. Masa całkowita pojazdu wynosi 1775 kilogramów. Szacowany zasięg to ok. 500 kilometrów. Auto nie uzyskało jeszcze homologacji według norm WLTP.

Na swojej stronie internetowej firma pisze, że bagażnik z przodu auta może pomieścić łącznie 180 litrów. Bagażnik umieszczony z tyłu, ma pojemność 125 litrów.

Samochód ma być produkowany w Dülmen, a wg portalu Electrive.com jego cena to 300 000 euro.

Wiesmann Trunderball
zdjęcie: Wiesmann
Wiesmann Trunderball
zdjęcie: Wiesmann
Wiesmann Trunderball - wnętrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię