Porsche zdradziło, że prowadzi rozmowy z amerykańskim Apple, a obie firmy „nadają na tych samych falach”. Porsche na rocznej konferencji wynikowej potwierdziło prowadzenie rozmów na temat wspólnych projektów.

  • Porsche rozmawia z Apple o wspólnych projektach
  • Informację potwierdził dyrektor generalny Porsche w czasie konferencji rocznej
  • Amerykański Apple sam pracuje nad własnym samochodem elektrycznym

Porsche razem z Apple

Dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, powiedział, że Porche prowadzi rozmowy z amerykańska firmą Apple na temat wielu „wspólnych ekscytujących projektów”. Blume nie podał jednak żadnych szczegółów, mówiąc, że obecnie jest jeszcze za wcześnie, by podejmować w tym zakresie decyzje. Szef Porsche nie podał także informacji o potencjalnych obszarach, w których obie firmy mogłyby współpracować.

Oliwer Blume prezes Porsche
Oliwer Blume prezes Porsche zdjęcie: Porsche

Jak pisze Reuters, Blume powiedział, że Porsche i Apple tradycyjnie ściśle ze sobą współpracują i nadają „na tych samych falach”, a menedżerowie Porsche udali się do Stanów Zjednoczonych pod koniec zeszłego roku, aby omówić wspólne projekty z Apple.

– Mamy już Apple CarPlay, rozszerzymy to – mówił Blume.

Wcześniej luksusowa marka Grupy Volskwagen współpracowała już z Apple, choćby przy tworzeniu dodatkowych funkcji w systemie informacyjno-rozrywkowym.

Olivier Blume prezes Porsche (od lewej) i Lutz Meschke wiceprezes zarządu i członek zarządu ds. finansów i IT
Olivier Blume prezes Porsche (od lewej) i Lutz Meschke wiceprezes zarządu i członek zarządu ds. finansów i IT zdjęcie: Porsche

Elektryczny samochód Apple

W listopadzie Agencja Bloomberg podawała, że Apple chce przedstawić projekt swojego samochodu elektrycznego już w 2025 roku. Bloomberg powoływał się na swoje cztery źródła.

Samochód Apple miałby nie mieć kierownicy ani pedałów, a wnętrza będą zaprojektowane zostały z myślą o jeździe bez użycia rąk.

Wysiłki motoryzacyjne firmy, skupione pod nazwą „Project Titan”, przebiegały od 2014 roku, bardzo nierównomiernie. Wtedy to po raz pierwszy zaczęto projektować auto od podstaw.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię