Volvo otworzyło swoje nowe centrum technologiczne w Sztokholmie. Obiekt zajmuje dwa piętra, ma ponad 7 500 metrów kwadratowych powierzchni i oferuje nowoczesne środowisko pracy dla ponad 700 pracowników Volvo. Szwedzka firma wciąż szuka informatyków.

  • Volvo uruchomiło nowy hub technologiczny w Sztokholmie
  • Volvo chce zatrudnić 700 ekspertów od IT
  • W hubie technologicznym użyto materiałów pochodzących z recyklingu z części samochodowych

Volvo uruchomiło nowy hub technologiczny w Sztokholmie

Centrum technologiczne znajduje się w pobliżu Volvo Studio w centrum Sztokholmu i jest częścią nowych filarów przyszłości szwedzkiej marki. Hub technologiczny będzie również służył jako baza dla firm z grupy Volvo. Ma on także stać się częścią centralnej sztokholmskiej sceny technologicznej. Volvo chce przy jego pomocy nawiązać także kontakty i współpracę z innymi firmami technologicznymi w stolicy Szwecji.

– Aby przyspieszyć naszą transformację rekrutujemy setki talentów w takich obszarach jak inżynieria oprogramowania, nauka o danych i analityka, zarządzanie produktem, biznes internetowy i rozwój doświadczeń klientów – powiedział Björn Annwall, dyrektor handlowy i zastępca dyrektora generalnego.

Branża motoryzacyjna szybko się zmienia, a nowa generacja w pełni elektrycznych samochodów, w tym niedawno zaprezentowany przez Volvo SUV – EX90 – będzie definiowany przez dane.

W nowych obiektach położono również szczególny nacisk na dobre samopoczucie pracowników, co obejmuje stworzenie dwóch sal rekreacyjnych inspirowanych japońską koncepcją Shinrin Yoku. Pracownicy mogą w nich odkrywać wciągające doświadczenie filmu, dźwięku i światła zaprojektowane w celu odstresowania się.

– Nasz nowy hub w Sztokholmie został zaprojektowany tak, aby pobudzać kreatywność i współpracę. Będzie to nowoczesne miejsce, które umożliwi pracę i współpracę obecnym i przyszłym talentom. Będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym skandynawskiego nowoczesnego designu, odzwierciedla także wszystkie mocne strony marki Volvo – powiedziała Hanna Fager, chief people officer w Volvo.

Hub technologiczny Volvo w Sztokholmie
Hub technologiczny Volvo w Sztokholmie

Hub technologiczny Volvo

W hubie technologicznym Volvo znajdą się także specjalnie zaprojektowane meble stworzone z materiałów samochodowych pochodzących z recyklingu oraz lampy wykonane ze zużytych poduszek powietrznych, a także krzesła wydrukowane w technologii druku 3D z powtórnie wykorzystanych zderzaków samochodowych.

Sztokholmski ośrodek technologiczny jest najnowszym z serii nowych obiektów skoncentrowanych na technologii, które tworzy Volvo. W zeszłym miesiącu szwedzki koncern zainaugurował nowy hub technologiczny w swoim kampusie w Bangalore w Indiach, a wcześniej w Sunnyvale w USA i w Lund w Szwecji.

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię