Pracownicy otrzymają do 6000 euro premii z tytułu udziału w zyskach firmy za 2021 r. Zarząd chce w ten sposób podziękować swoim pracownikom za pracę i elastyczność, w trudnym, naznaczonym pandemią roku.

  • Daimler i Mercedes dają rekordowe premie dla 100 000 pracowników
  • Premie wyniosą do 6 tys. euro
  • Daimler nie podał jednak jeszcze wyników finansowych za 2021 rok

Premie dla pracowników Daimler-Mercedes

Daimler AG i Mercedes-Benz AG dadzą swoim pracownikom rekordową premią z tytułu udziału w zyskach firmy za rok 2021. Zarząd i Generalna Rada Zakładowa wspólnie podjęły decyzję o wypłacie premii w wysokości do 6000 euro, uprawnionym pracownikom w Niemczech. W ten sposób firmy chcą wyrazić wdzięczność za „znakomitą pracę i elastyczność” w roku, w którym ponownie rządziła pandemia koronawirusa i panowały trudne warunki na rynku. Choć wyniki finansowe za rok nie są jeszcze dostępne, Zarząd i Rada Zakładowa postanowiły w lutym 2022 roku wypłacić premię dla około 100 000 uprawnionych do tego pracowników.

Sabine Kohleisen, członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG, dyrektor ds. stosunków pracy wskazała, że niezwykły rozwój firmy jest wynikiem pracy całego zespołu.

– Chciałbym z całego serca podziękować wszystkim kolegom, którzy swoim wielkim poświęceniem przyczynili się do tego osiągnięcia. Ponieważ ubiegły rok nie był łatwy, cieszę się, że możemy wypłacić naszym pracownikom rekordową premię z tytułu udziału w zyskach – mówiła.

Ergun Lümali, przewodniczący rady zakładowej Daimler AG i Mercedes-Benz AG powiedział, że decyzja o premii to dobra wiadomość dla pracowników po kolejnym burzliwym roku, naznaczonym pandemią koronawirusa oraz kryzysem w branży wywołanym brakiem półprzewodników.

Nasi koledzy są kluczem do sukcesu naszej firmy. Dlatego bardziej niż uczciwe jest nagradzanie ich niestrudzonego poświęcenia niezwykle wysoką premią. W imieniu Generalnej Rady Zakładowej pragnę im podziękować za to wybitne zaangażowanie w 2021 r. – mówił.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię